Basın Bültenleri

Temmuz ayı sonunda imzalanan ve uluslararası pazarlarda sinerji yaratmayı amaçlayan bu anlaşma ile Türkiye'de henüz yaygın olmayan "self medication" ve "wellness" konusunda ürünler Türkiye pazarına girecek. 

Sözleşme kapsamında, RottaPharm'ın dermokozmetik, jinekolojik ve kardiyovasküler gruplarında yer alan toplam 11 ürünü Abdi İbrahim İlaç Sanayi'nin ürün portföyüne dahil edilecek. 

"Self medication" alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan RottaPharm'ın laboratuarlarında elde edilmiş 3 bin civarında yeni molekülü ve 290 patenti bulunuyor. Firma Türkiye pazarında da Dona isimli ürünüyle tanınıyor. 

RottaPharm ile yapılan bu stratejik ortaklık anlaşmasının imza töreninde konuşan Abdi İbrahim İlaç Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, anlaşma ile uluslararası pazarlarda sinerji yaratmayı hedeflediklerini söyledi. Anlaşma sayesinde Türkiye'nin self medication ve wellness konusunda çok önemli ürünlerle tanışacağının altını çizen Barut, uluslararası işbirliklerinin ilaç sektöründeki güçlerini pekiştireceğini ifade etti. 

RottaPharm Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Luca Rovati ise, ortaklık anlaşmasının her iki taraf için de olumlu sonuçlar sağlayacağını belirtti.
SİTE HARİTASI
BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş.
Bu sitede yer alan bilgiler, hekim ve eczacıya danışmanın yerine geçmez. Abdi İbrahim ilaçları ile ilgili her türlü bilgi talebinde bize ulaşabilirsiniz;
Tel: 0212 366 8400
E-Posta: info@abdiibrahim.com.tr