ABDİBİO

Türkiye’nin en büyük biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio ile geleceğe hazırız.

106 yıldan bu yana yenilikçi ürün ve hizmetlerimiz, cesur ve öncü girişimlerimizle, dokunduğumuz hayatları iyileştirmek için tutkuyla çalışıyoruz.

100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio’nun temel atma törenini 26 Haziran 2015 tarihinde, açılışını ise 11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirdik.

Abdi İbrahim olarak, AbdiBio tesisini kurmaktaki amacımız; güçlü ve geniş bir biyoteknolojik ürün portföyü oluşturmak ve biyoteknolojik ürünler üretebilecek, son teknolojiyle donatılmış bir üretim tesisini Türk ilaç sektörüne kazandırmaktır. Dünya genelinde iş ortaklarımızda gözlemlediğimiz en iyi teknolojileri bünyemizde toplamak, yurt dışından know-how transferi ile yerel bilgi birikimi oluşturmak ve ürün çeşitliliğini yakalayarak yenilikçi ürünlerle uzun vadeli değer yaratmak, AbdiBio stratejimizin diğer temel öğeleridir. 

AbdiBio ile dünya standartlarında yüksek teknolojiyle donatılmış bir tesis kurmanın ötesinde; yetişmiş insan gücünün az olduğu biyoteknoloji alanında, yurt dışından uzmanlar getirerek know-how transferi sağlayacak, yeni uzmanlar yetiştirerek sektöre ve ülkemize önemli katkıda bulunacağız.

AbdiBio’da, klasik kimyasal ilaçlarla tam olarak tedavi edilemeyen ve/veya sıklıkla ağır yan etkiler gözlenen kanser, diyabet, romatizma, merkezi sinir sistemi, göz ve kan hastalıkları gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan biyoteknolojik ilaçları üreteceğiz.

Yüksek teknolojiye sahip dünya standartlarındaki tesisimizde, hücre bankasından başlayarak nihai ürüne kadar olan tüm üretim süreçlerini gerçekleştireceğiz. Toplamda 13.000 metrekarelik kapalı alan üzerinde yer alan AbdiBio, yılda 11 milyon flakon, 9 milyon şırınga ve 22 milyon kartuş üretebilecek.

AbdiBio; Türkiye’de ilaç sektöründe çok sayıda biyoteknolojik  ithal ürünü ikame etme anlamında çok önemli bir rol üstlenecek. Endüstrimizin geleceği için umut verici olan bu adımla; üreteceğimiz biyoteknolojik ilaçları Türkiye’de kullanıma sunmanın yanı sıra yurt dışında faaliyet gösterdiğimiz ülkelere de ihraç etmeyi hedefliyoruz. Böylece ithalatın azalmasında ve ihracatın artmasında rol oynayarak, cari açığın düşürülmesi için çift yönlü bir katma değer yaratmayı amaçlıyoruz.

AbdiBio’da ilgili branşlarda üreteceğimiz geniş portföyümüzle; ülkemiz ve dünya için yeni bir alan olan Biyoteknoloji ve Biyobenzer kavramlarının da tanıtımına öncülük edeceğiz.

Hayatı iyileştirmek.
Geleceği iyileştirmek.
İşte bizim işimiz bu.

SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI YAN ETKİ BİLDİR
© 2016-2019 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Recep Erşahin