Basın Bültenleri

Ünlü İtalyan Mimar Dante Benini'ye yılın mimarı ödülü getiren Abdi Ibrahim binasının yeni adı, çalışanların da oyları ile Abdi İbrahim Tower olarak belirlendi. Çevre dostu teknolojilerle inşa edilen bina, mimarisiyle de Abdi İbrahim markasının liderliğini, güçlü yönetim anlayışını ve yönetimde şeffaflık ilkesini yansıtıyor.
Endüstriyel binalar ve ilaç üretim tesislerinde duayen olarak kabul edilen dünyaca ünlü İtalyan Mimar Dante Benini tarafından tasarlanan Abdi İbrahim genel merkez binasının ismi çalışanlarının da katıldığı anket sonucu “Abdi İbrahim Tower” olarak belirlendi.
İlaç sektöründeki lider, öncü ve yenilikçi yaklaşımını çevreye ve insana değer katan yatırımlarında da sürdüren Abdi İbrahim, Maslak’ta toplam 15 bin metrekarelik alanda bulunan akıllı binası ile dikkat çekiyor.
Abdi İbrahim Tower’ın yapımında kullanılan çelik konstrüksiyonlar güçlü yönetim anlayışını, cam bölmeler ise yönetimde şeffaflık ilkesini yansıtıyor. Görkemli boğaz manzarasına sahip 120 metre yüksekliğindeki binanın içinde çalışanlar için her türlü detay düşünülüyor. Türkiye’den ve yurtdışından seçkin sanatçıların sanat eserlerinin sergilendiği Abdi İbrahim Tower’da sanatla mimarî bütünleşirken, çalışanlar da dünyaca ünlü sanatçıların eserleriyle buluşuyor.
Akıllı bina teknolojisi ile çevreye saygılı
Çevreye karşı duyarlı yönetim anlayışıyla ve uluslararası standartlarda daha iyi bir yaşam için çalışmalarını sürdüren Abdi İbrahim, bu vizyonu doğrultusunda üretim faaliyetlerinin yanı sıra bina tasarımlarında da akıllı bina teknolojisi kullanıyor. Daha yaşanabilir bir dünya için toplumsal sorumluluklarının farkında olan Abdi İbrahim, hayata geçirdiği projelerin de bu çerçevede desteklenmesine önem veriyor. Bu noktada, Abdi İbrahim Tower’da kullanılan tüm sistemlerde enerji tasarrufu ön planda tutuluyor.
Otomasyon kontrolü ile çalışan aydınlatma sistemlerinin kullanıldığı binada, havalandırma santral sistemi sayesinde de dışarıdan alınan soğuk hava içerideki sıcak hava ile sistemi besleyerek enerji sarfiyatını önlüyor. Asansör sistemlerinde kullanılan atık enerjiyi ısı enerjisine çeviren teknoloji sayesinde ise, binanın sıcak su temini sağlanıyor.
Kurumsal kimliğin ve liderliğin mimari sembolü: Abdi İbrahim Tower
Şehir standartlarına uygun ve depreme dayanıklı olarak inşa edilen Abdi İbrahim Tower’ın her cephesi değişik fonksiyonlara hizmet ediyor.
Türkiye’de ilk kez kullanılan bir teknik ile dış cephede kullanılan perde, Güney ve Batı tarafları arasında ısı dengesi kurma ve gün ışığını havalandırma yoluyla süzme görevini üstleniyor. Geceleri İstanbul ile bütünleşen binada, gece net görünebilirliği sağlayan doğrusal LED lambalar bulunuyor.
Dante Benini…
64 yaşındaki Dante Benini, İtalya’da başladığı eğitimini Brezilya’da tamamladı. Kariyeri boyunca, İtalya’nın yanı sıra birçok ülkede önemli projeler gerçekleştiren Benini, pek çok kez ‘dünyanın en iyi mimarları’ arasına seçildi. Ünlü mimar, çalışmalarını halen Londra ve Milano’da sürdürüyor. Benini, tasarladığı Abdi İbrahim Ar-Ge Merkezi, üretim tesisleri ve Abdi İbrahim Tower binasıyla da 2006 yılında İtalya’da ‘Yılın Mimarı’ ödülünü aldı.
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı