Basın Bültenleri

Türkiye’nin lider ilaç şirketi Abdi İbrahim’in, 100’üncü kuruluş yıldönümünü nedeniyle Türkiye’ye getirdiği ve ilk iki ayda 100 bin kişinin ziyaret ettiği Van GoghAlive Dijital Sanat Sergisi 23 Nisan’a özel olarak ilk kez bir pazartesi günü kapılarını açıyor.
Pazartesi günleri kapalı olan Van GoghAlive, 23 Nisan pazartesi gününe özel olarak İstanbul Karaköy Antrepo 3’te ziyarete açık olacak.  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklar için renkli ve alışılagelmişin dışında bir alternatif sunacak olan sergi 12 yaş altı tüm çocuklara ücretsiz, veliler için de %50 indirimli olacak.
10 Şubat’ta açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın yaptığı Van Gogh Alive, açıldığı günden itibaren ziyaretçi akınına uğradı. İlk ayında 50.000, ikinci ayında ise 100.000 ziyaretçiyle buluşan Van Gogh Alive, 7’den 77’ye tüm konuklarına unutulmaz bir deneyim yaşattı.
Van Gogh’un en ünlü eserlerini bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta sunan Van Gogh Alive, her yaş grubundan sanatseverin yanı sıra anaokulları, ilköğretim okulları, liseler, üniversiteler, dernekler ve sivil toplum kuruluşları gibi geniş bir yelpazenin yanında cemiyet ve sanat dünyasının ünlü isimlerini de ağırladı.
Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi’nin ev sahipliği yaptığı özel gruplar arasında Abdi İbrahim tarafından yapımını üstlenilen ve 2007 yılında Bahçeşehir’de eğitime açılan Abdi İbrahim İlköğretim Okulu’nun minik öğrencileri de yer aldı. İki gün boyunca minik sanatseverler tarafından ilgiyle izlenen sergide öğrenciler eğitimlerini sanatla pekiştirdi.
Serginin ağırladığı diğer önemli grup ise Abdi İbrahim’in Türk ekonomisi açısından önem taşıyan Akılcı ilaç Kullanımı’na ilişkin hazırladığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında hem seminere katılan hem de Van Gogh Alive’ı deneyimleyen Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri ve öğretim görevlileriydi.
Uzun bilet kuyrukları ile tüm kamuoyunun dikkatlerini üzerine toplayan sergi, sosyal medyada da en çok konuşulan sanat etkinliklerinden biri oldu.
Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim’in 100. yılı onuruna Türkiye’ye getirdiği sergi, 15 Mayıs'a kadar İstanbul Karaköy Antrepo 3'te, 15 Ekim-30 Aralık tarihleri arasında ise Ankara Cer Modern'de ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.
Çerçeve yok, içindesin!
Grande Exhibitions Avustralya tarafından tasarlanan ve Abdi İbrahim’in katkılarıyla önce İstanbul ardından da Ankara’da sanatseverlerle buluşacak Van GoghAlive, ziyaretçilerin ‘unutulmaz bir deneyim’ diye tanımladıkları canlı bir ışık, renk ve ses senfonisi yaşatıyor. Çerçevesi olmayan sergide, dahi ressamın 1880-1890 yılları arasındaki çalışmaları ve hayat deneyimlerinden oluşan coşkulu ve canlı detaylara sahip yapıtları; SENSORY4 teknolojisiyle donatılmış yüksek çözünürlüklü 40 projektör aracılığıyla dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine, tavana yansıtılıyor.
 
AbdiIbrahim_VGABulteni100000ziyaretci
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı