Basın Bültenleri

Türk ilaç pazarının lider firması Abdi İbrahim, çevreye saygı taahhüdü doğrultusunda WWF tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Dünya Saati (Earth Hour) Kampanyası’na katılacak.
Türkiye’nin lider ilaç firması Abdi İbrahim ’sürdürülebilir geleceğe’ destek olmak amacıyla WWF tarafından hayata geçirilen Dünya Saati (Earth Hour) Kampanyası’na katılacak. Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan kampanya kapsamında Abdi İbrahim, Maslak’ta bulunan merkez binasındaki ışıkları 26 Mart 2011 Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında kapatacak.
Abdi İbrahim, yaşanabilir bir dünya hedefi doğrultusunda üretim tesislerinde modern ve çevre dostu en son teknolojileri kullanıyor. 2010 yılında enerjiyi daha etkin kullanıma yönelik yaptığı iyileştirmeler sonucu 915.000 KwH enerji tasarruf eden şirket, hem enerji hem de çevre alanındaki çalışmalarına devam ediyor. Abdi İbrahim, bu kampanyaya katılarak, hem dünyamızın ‘sürdürülebilir geleceğine’ katkı sağlamak hem de bu konudaki bilinci artırmaya destek olmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Küresel İlkeler Sözleşmesi ‘Global Compact’e imza atan Abdi İbrahim, çevreye saygı taahhüdü doğrultusunda toplumda bilincini artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.
Dünya Saati (Earth Hour) hakkında…
2007 yılında Avustralya’da başlayan ve 2008’de küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati (Earth Hour), 2010 yılında bir rekora imza attı ve dünya çapında yürütülen en büyük kampanya oldu. Kampanya kapsamında 2010 yılında Boğaziçi Köprüsü’nün yanı sıra 250 kurum, 7 belediye, İstanbul Valiliği ve binlerce hane kampanyaya destek verdi. Bu sene kampanya değişime ayak uyduruyor ve kampanya katılımcılarından gezegenimizin geleceğine olan bağlılıklarını göstermek için 26 Mart Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında ışıklarını bir saatliğine kapatmasını talep ediyor.
Sürdürülebilir bir gelecek için dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanın katılacağı Dünya Saati 2011’de, T.C. Ulaştırma Bakanlığı’nın desteğiyle Boğaziçi Köprüsü bu sene de ışıkları kapatılacak sembolik yapılar arasında yerini alıyor.
Kampanyayla ilgili detaylı bilgiye www.wwf.org.tr adresinden ulaşılabilir.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı