Basın Bültenleri

Abdi İbrahim ve Rus ilaç firması Nanolek “Stratejik Ortaklık Antlaşması” çerçevesinde CNS (merkezi sinir sistemi) tedavilerinde kullanılan ilaçların üretimini gerçekleştirecek.
Bir asırdan uzun bir süredir tıp endüstrisinin en köklü ve lider kurumlarından biri olan Abdi İbrahim ile Rus "biyofarmasötik firması Nanolek, merkezi sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde kullanım amaçlı ilaçların üretimi için bir ortaklık antlaşması imzaladı.
Abdi İbrahim Nanolek ile yapacağı işbirliği çerçevesinde nöropsikiyatrik hastalıkların tedavisinde kullanılacak 4 ürünün teknoloji transferini gerçekleştirecek.
Abdi İbrahim tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi : “5 yıl içerisinde 7.5 milyon dolarlık bir gelir elde etmeyi hedefliyoruz ve bu ürün için hedeflediğimiz pazar toplam olarak 51 milyon dolar civarındadır.”
Nanolek (“Epidbiomed” ve OJSC RUSNANO şirketler grubu tarafından oluşturulmuş iş ortaklığı) sosyal hayatı etkileyen hastalıkların önlenmesi ve tedavisi amacıyla yenilikçi biyoteknolojik ilaçlar geliştirmeyi hedefleyen bir kuruluştur. Alışılagelmiş ilaçların yanı sıra, Biyoteknolojik ve Onkolojik ilaç üretiminde de piyasada söz sahibi konumundadır.
Lokalizasyon, Nanolek’in Kirov bölgesindeki üretim tesisinde – Orichyov bölgesindeki Lyiovintsy Nanolek Biyoteknoloji Merkezinde- yapılacaktır.  Firmanın, en öncelikli olarak, dünyanın önde gelen diğer ilaç firmalarıyla ortaklık yapmasını sağlayacak Avrupa Birliği İyi Üretim Uygulamaları Kalite Kontrol Sistemi de bu tesise dâhil edilmektedir.
Lokalize etmek dışında Nanolek, biyoteknoloji transferi ve yenilikçi ürün geliştirilmesi yoluyla nörolojik ve psikiyatrik ürün yelpazesini genişletmeyi hedeflemektedir.
Uzun vadeli karşılıklı faydalı ortaklık çerçevesinde, Nanolek, kendisi tarafından üretilmiş sosyal hayatı etkileyen hastalıkların tedavisinde kullanılan, bilime dayalı ilaçların Abdi İbrahim aracılığıyla Türkiye pazarına sunulmasını müzakere etmektedir.
NANOLEK HAKKINDA:
Nanolek portfolyo odağı; onkoloji, romatoloji, virus, aşı ve kardiyovasküler ilaçlar gibi hastalık yükü yüksek olan ve öncelikli tedavi gerektiren hastalıklar için reçeteli ilaçlar olan bir Rus biyofarmasötik kuruluşudur. (“Epidbiomed” ve OJSC RUSNANO şirketler grubu tarafından oluşturulmuş iş ortaklığı). Nanolek, Moskova’nın 1000 km. kuzey-doğusundaki Kirov bölgesinde, AB iyi üretim uygulamalarına tamamen uygun, senelik 2 milyar tablet/kapsül ve 30 milyon flakon ve PFS üretim kapasiteli en gelişmiş üretim merkezini kurmaktadır. Ürünün 2014 sonu itibariyle piyasa sürülmesi hedeflenmektedir.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı