Basın Bültenleri

Abdi İbrahim, Avrupa İş Komitesi tarafından düzenlenen ve Avrupa’nın en prestijli ödülleri arasında yer alan 2011 Avrupa İş Ödülleri’nde (European Business Awards) UKTI Yenilikçilik Ödülleri (The UKTI Award for İnnovation) Kategorisi’nde Ruban D’Honneur ödülüne layık görüldü.
UKTI Yenilikçilik Ödülleri Kategorisi’nde iş stratejilerini 16 Eylül Cuma günü Londra’da jüriye sunan Türk ilaç pazarının lider firması Abdi İbrahim, büyük jürinin seçimi sonucunda 22 Kasım 2011’de Barselona kentinde düzenlenen, Avrupa’nın en ünlü iş adamları, politikacıları ve basının da katılım gösterdiği görkemli törenle ödülünü aldı. Abdi İbrahim böylece, sektörde 9 yıldır devam eden liderliğinin altında yatan bakış açısını da bir kez daha ortaya koymuş oldu.
 
Avrupa genelinde 9 ülkeden 3500 firmanın başvurduğu yarışma ‘’Yılın İşvereni Ödülü’’, ‘’Müşteri Odaklılık Ödülü’’, ‘’UKTI Yenilikçilik Ödülü’’ kategorileri başta olmak üzere toplam 10 kategoriden oluşarak şirketleri yenilikçilik, iş mükemmeliyetçiliği ve en iyi uygulama alanlarında desteklemek amacıyla gerçekleştiriliyor. 
 
Yarışmanın ilk etabında ise Abdi İbrahim, “uzun vadeli global iş hedeflerini yenilikçi yaklaşımlarla hayata geçirme politikası” ile “UKTI Yenilikçilik Ödülleri” Kategorisi’nde Avrupa’daki 10 adaydan biri olarak seçilmişti. 
 
İnovasyon alanındaki çalışmalarımızın başarılı sonucu: Ruban D’Honneur:
 
Ruban D’Honneur ödülüne layık görülmenin gururunu yaşayan Abdi İbrahim CEO’su Candan Karabağlı “Dünyada ilk kez Abdi İbrahim’in Ar-Ge çalışmalarıyla hayata geçirilen ağızdan susuz olarak alınabilecek “ODT tablet” ve iki farklı molekülün aynı tablette birleştirilmesi ile oluşan “kombinasyon ürün ile yarışmada büyük bir başarı sağladık. Tablet ve sert jelatin kapsülleri yutma güçlüğü çeken hastalar için 3 ayrı molekülün ODT tabletlerini dünyada ilk kez Ar-Ge Merkezi’mizde geliştirmemiz yenilikçi yaklaşımımızın önemli bir göstergesidir. Biz Abdi İbrahim olarak bilimsel bilginin insan sağlığına yönelik kaliteli ve ekonomik çözümlere dönüştürülmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda da çok önem verdiğimiz inovasyon için yıllık cirosunun yaklaşık % 5’ini ayırıyoruz. Bu bağlamda düşünürsek, sürdürülebilir büyüme elde etmeyi ve sektöründe küresel oyuncu olmayı hedefleyen Abdi İbrahim için bu ödülü kazanmak hem çok gurur verici, hem de çalışmalarımızın başarılı bir sonucu” diye konuştu. 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı