Basın Bültenleri

İlaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, Türk Kızılayı işbirliğiyle gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyalarını bu yıl da devam ettirdi.
Abdi İbrahim Üretim Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte, Abdi İbrahim ailesinden kan ihtiyacı olanlara ihtiyacın zamanında sağlanması hedeflenirken, etkinlik sonucunda ihtiyaç kadar kan temin edilmiş olması memnuniyet yarattı.
Gücünü insana verdiği değerden alan Abdi İbrahim, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla, uzun yıllardır çevresine, ülkesine, halkına karşı hissettiği duyarlılığı göstermeye devam ediyor. Ülkesinden aldığını ülkesine verme anlayışıyla geçtiğimiz yıllarda sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türk Kızılayı işbirliğiyle kan bağışı kampanyası düzenleyen Abdi İbrahim; bu anlamlı desteği bu yıl da sürdürmek için yeni bir kampanya gerçekleştirdi.  Abdi İbrahim Üretim Tesisleri’nde organize edilen etkinlikte bir araya gelen Abdi İbrahim çalışanları, ihtiyaç sahiplerine bağışladıkları kanla hayat verdi.
 
Üretim Tesisleri revirinde gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğinde, Abdi İbrahim çalışanlarını sağlık açısından hiçbir sakıncası olmayan kan bağışı konusunda bilinçlendirmek ve Abdi İbrahim ailesinden kan ihtiyacı olanlara zamanında yardımcı olabilmek hedeflendi. Etkinlik sonucunda ihtiyaç duyulduğu kadar kan temin edilmiş olması bağışçılar arasında memnuniyet yarattı. 
 
Etkinlik sonunda, Abdi İbrahim’e güvenli kan temini projesine verdiği destek için Türk Kızılayı tarafından sertifika sunulurken, Abdi İbrahim çalışanlarına da kan bağışının “acil değil sürekli bir ihtiyaç” olduğuna dair bilgiler aktarıldı.
 
Daha önce kalp sağlığı risk haritasını belirleyen Türkiye Metabolik Sendrom Sıklığı Araştırması ve demir eksikliği anemisini ortadan kaldırmak için başlatılan “Demir Gibi Türkiye” projesine koşulsuz destek veren Abdi İbrahim, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla, uzun yıllardır çevresine ve topluma karşı hissettiği duyarlılığı göstermeye devam ediyor.
 
Kan Vermenin Faydaları:
    > Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutar.
    > Verilen kanın yerine, vücuttan genç hücreler anında dolaşıma katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.
   > Kandaki yüksek yağ oranı düşer.
   > Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır.
   > Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.
   > Kan bağışlayan kişiler her kan verdiğinde: AIDS, Hepatit B, Hepatit C , Sifiliz ve Kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.
   > İhtiyacı olan hastaların bağışlanan kanla kurtulmasının verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Kan bağışı çok insancıl ve onurlu bir davranıştır
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı