Basın Bültenleri

Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut Ar-Ge Merkezi belgesini T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.
T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla 26 Şubat tarihinde düzenlenen Ar-Ge Merkezleri Belge Töreni’nde Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim Ar-Ge Merkezi belgesine sahip olan kurumlardan biri oldu.
Ar-Ge çalışmalarının yeni, farklılaştırılmış ya da değer katılmış ürünlerle sonuçlandırılmasını ve GSMH’mızın hızla yükseltilmesini hedefleyen 5746 Sayılı Ar-Ge Kanunu’nun Uygulama ve Denetim Yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilen organizasyonda, Ar-Ge çalışmalarıyla sektörlerine ivme kazandıran yerli ve yabancı bir çok firmaya Ar-Ge Merkezi belgeleri takdim edildi.
Türk ilaç sektörünün 2003 yılından bu yana lider firması Abdi İbrahim, toplam 40 milyon dolarlık yatırımla 2007’de Ar-Ge Merkezi’ni kurmuş ve bu merkez Kasım 2008’de T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye’deki ilk akredite ilaç Ar-Ge Merkezi ilan edilmiştir. Abdi İbrahim Ar-Ge Merkezi, ulusal pazar için ilaç geliştirilmesine ek olarak, uluslararası pazarlar için de ilaç geliştirilmesi ve bu sayede ilaç ihracatında artış sağlanması amacıyla kuruldu. T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca akredite edilen bu ilk ilaç Ar-Ge Merkezi, Türk ilaç sektörü için son derece önemli bir adım olarak kabul ediliyor.
Abdi İbrahim, Ar-Ge Merkezi’ne 2011 yılı için yaklaşık 20 milyon dolar bütçe ayırırken, her yıl cirosunun yüzde 5’ini Ar-Ge yatırımlarında kullanarak araştırma ve geliştirmeye verdiği önemi ortaya koymaktadır.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı