Basın Bültenleri

ABDİ İBRAHİM, CEZAYİR’İN ÖNDE GELEN FİRMASI REMEDE PHARMA İLE ORTAKLIK ANLAŞMASI İMZALADI.
Abdi İbrahim bu ortaklık gereğince kurulacak GMP’ye (Good Manufacturing Practices - İyi İmalat Uygulamaları) uygun üretim tesislerini 2016 başına kadar faaliyete geçirme sorumluluğunu da üstlendi.
Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, büyümesini sürdürülebilir kılmak ve küresel oyuncu kimliğini pekiştirmek üzere gerçekleştirdiği uluslararası ortaklıklar kapsamında; Remede Pharma ile 14 Aralık 2014’de Cezayir’de yeni bir ortaklık anlaşmasına imza attı.
“Abdi İbrahim Remede Pharma”adıyla faaliyet gösterecek bu yeni ortaklık ile iki şirket güçlerini birleştirerek, geniş bir tedavi alanını kapsayan ürünlerin üretim ve pazarlamasını yapacak.
100 yılı aşkın süredir tıbba ve insanlığa hizmet misyonuyla ülkemize ve sağlık sektörüne katkı sağlamaya devam eden Abdi İbrahim, Ar-Ge ve üretim know-how’ı, ülke gereksinimlerine uygun geniş ürün portföyü ve uluslararası deneyimiyle, Remede Pharma’nın lokal deneyimini bir araya getirerek Cezayir pazarı için optimum ürün, ekip ve çalışma oluşturmayı hedefliyor. 
Nezih BARUT; “GMP’ye uygun olarak yapımı gerçekleştirilecek fabrikayı 2016 başına kadar faaliyete geçirme sorumluluğunu üstlenmiş bulunuyoruz.”
Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim’in, uluslararası arenada da güçlü bir firma olmasını sağlama hedeflerinin olduğunu dile getiren Abdi İbrahim Başkanı Nezih BARUT; “Yükselen bir değer olma yolundaki bu hedefimize, emin adımlarla ilerliyoruz. 1999 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz Cezayir’de; ülkenin önde gelen ilaç şirketlerinden Remede Pharma’nın hissesini satın alarak kurduğumuz ve yönetimi Abdi İbrahim’de olacak bu ortaklık gereğince; GMP’ye uygun olarak yapımı gerçekleştirilecek fabrikayı 2016 başına kadar faaliyete geçirme sorumluluğunu da üstlenmiş bulunuyoruz.
Böylelikle, Türkiye’nin yanı sıra, Kazakistan ve Cezayir’de de üretim tesislerimiz aracılığı ile insan sağlığına hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.
BARUTsözlerine şöyle devam etti;“Remede Pharma’nın Cezayir pazarındaki deneyim ile uluslararası hedeflerine koşan şirketimizin birlikte yaratacağı sinerjinin önemli başarılar ortaya koyacağına inanıyorum. Bu ortaklıkta emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.
Hâlihazırda Cezayir’de başarılı bir operasyon yürütmekte olan Abdi İbrahim ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Remede Pharma’nın sahibi Lamine BOUSTEILA; “Kuracağımız GMP uyumlu fabrika için Abdi İbrahim’in bize sağlayacağı know-how ve ürün portföyüne vereceği katkı, hedeflerimize ulaşmak adına çok değerli olacaktır.” dedi.
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı