Basın Bültenleri


Bir asrı aşkın süredir öncü, cesur ve yenilikçi çalışmalarıyla hayatı ve geleceği iyileştirmek için faaliyetlerini aralıksız sürdüren Abdi İbrahim, Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği’nin başlattığı ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Birleşin’ kampanyasına destek veriyor. Kampanya kapsamında Abdi İbrahim Tower, 16 gün boyunca ışık sistemiyle turuncuya boyanacak.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği tarafından kadına karşı şiddete son vermek amacıyla başlatılan, Türkiye’de de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği ve öncülüğünde düzenlenen ‘‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Birleşin” kampanyasına Abdi İbrahim de destek veriyor. Abdi İbrahim, kadına yönelik şiddete dur demek, uluslararası bu etkinliğin bir parçası olmak için 16 günlük Aktivizm Kampanyası boyunca Abdi İbrahim Tower’ı ışık sistemiyle turuncuya boyayacak.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, kadına yönelik şiddetin bütün dünyada en yaygın insan hakkı ihlalleri arasında olduğunu söyledi. Abdi İbrahim olarak böylesine önemli bir projeye katkıda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Barut: “Birleşmiş Milletler hayata geçirdiği bu proje kapsamında dünyanın dört bir yanında 25 Kasım - 10 Aralık tarihleri arasında sürecek bir aktivizm etkinliği düzenliyor ve tüm kuruluşları, bireyleri kadına yönelik şiddetle mücadeleye davet ediyor. 103 yıldır insanlığa hizmet eden bir şirket olarak sosyal sorumluluk faaliyetlerini her zaman asli faaliyetlerimizin ayrılmaz bir parçası olarak gördük. Bu nedenle dünyanın en büyük sorunlarından biri olan kadına şiddeti önlemek amacıyla başlatılan bu farkındalık projesinin destekçilerindeniz. Türkiye’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği ve katkılarıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, kadına yönelik şiddet konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak için binamızı 16 gün boyunca ışıklarla turuncuya boyayacağız” dedi.  
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı