Basın Bültenleri


Hipertansiyon tedavileri alanındaki çalışmalarıyla adından söz ettiren Abdi İbrahim, giderek çığ gibi büyüyen bir toplumsal sağlık sorunu olan hipertansiyona karşı halkımızı uyarıyor. Bu amaçla başlatılan “Dikkat TUZak Var!” kampanyasıyla toplumun dikkatini aşırı tuz tüketimi ve hipertansiyon ilişkisine çekmeyi amaçlayan Abdi İbrahim, bu kampanyanın yüzü olarak “Hiper Holmes”ü yarattı ve onu sosyal medyayla buluşturdu.
Türk ilaç sektörünün köklü ilaç firması Abdi İbrahim hipertansiyon hastalıkları ve nedenleri arasında yer alan aşırı tuz tüketimine dikkat çekmek için bir farkındalık projesi başlattı.
Abdi İbrahim hipertansiyonu tetikleyen unsurlara dikkat çekmek için ünlü roman karakteri dedektif Sherlock Holmes’ten esinlenerek çizgi kahraman Hiper Holmes’u yarattı. Hiper Holmes sosyal medyada boy gösterdiği ilk günden itibaren “aşırı TUZ tüketimi eşittir hipertansiyon” tehlikesine toplumun dikkatini çekiyor. Bu kampanyanın yüzü olan “Hiper Holmes” toplumda giderek artan hipertansiyon farkındalığında önemli rol oynayacak.  
Hipertansiyon TUZaklarına Karşı Yeni Kahraman Hiper Holmes
Son aylarda sosyal medyada boy gösteren bir çizgi kahramanı olan Hiper Holmes, insanları “hipertansiyon TUZaklarına” düşmemeleri konusunda uyarıyor. Gün oluyor toplumun dikkatini aşırı tuz tüketiminin zararlarına çekiyor, gün oluyor daha sağlıklı bir kalp ve sağlıklı bir hayat için yönlendirmelerde ve uyarılarda bulunuyor.
Giyimi kuşamı, başından eksik etmediği fötr şapkası, elinden düşürmediği marifetli büyüteci ile Hiper Holmes, “hipertansiyon TUZaklarının” amansız takipçisi oluyor.
Toplumda aşırı tuz tüketimi ve buna bağlı hipertansiyon riski devam ettikçe Hiper Holmes’ün toplumu “hipertansiyon TUZaklarına” karşı bilgilendirme misyonu da devam edecek.
Hiper Holmes’ün sayfasını takip etmek için:
https://www.facebook.com/hiperholmes
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı