Basın Bültenleri

Türkiye’nin öncü ve lider şirketi Abdi İbrahim, genel müdürlük, fabrika ve saha çalışanları ile Türkiye’de kurumlar arası gerçekleştirilen en büyük sportif etkinlik olan Dragon Festival’inde bu yıl da başarılı sonuçlar elde etti.
Kurumlar arası en büyük festival olan Dragon Festivali, Türkiye’nin pek çok lider şirketinden takımların katılımıyla geçtiğimiz hafta sonu Haliç İmrahor Parkı’nda gerçekleştirildi. Dragon Festivali’ne bu yıl Türkiye’nin önde gelen 64 firması; 94 tekne ve 1.598 yarışçı ile katıldı.
Türk ilaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim, 4 senedir aktif olarak katıldığı festivalde, 34 yarışmacı ve 2 tekne ile yer aldı. İki gün süren yarışmaların eleme bölümünde başarılı bir performans sergileyen Abdi İbrahim takımları, 5 farklı etap yarışında 3 tane birincilik aldı. 
2010 yılında Federasyon Kupasını şirkete kazandıran Abdi İbrahim takımı, bu yıl da oldukça renkli geçen festivalde, Sağlık ürünleri kategorisindeki Youplus markasının da desteğini alarak,  final yarışında 94 takım arasında 5. olurken, ayrıca “En Enerjik Takım” ödülüne layık görüldü.
Ekiplerin hedeflerini gerçekleştirebilmesi için dayanışmanın ön plana çıktığı bu yarışmada, Abdi İbrahim bünyesinde genel müdürlük, fabrika ve saha çalışanları olmak üzere farklı departmanlarda görev yapan Abdi İbrahimliler, birbirini omuz omuza destekleyerek kazanmak için yarıştı.
Nisan ayından itibaren her hafta yapılan yoğun antrenmanlarla disiplinli ve sıkı bir hazırlık içine giren Abdi İbrahim vizyonunu, kurumlar arası en büyük sportif etkinlik olan Dragon Festivali’ne taşıyarak,hazırlık aşamalarından rekabet dolu yarışlara kadar her aşamada öncü ve yenilikçi yaklaşımını sergiledi. 
 
Kostüm Yarışması’nda En İyi El İşçiliği Ödülü
Dragon Festivali’nin dört ana kategoride gerçekleştirilen kostüm yarışması bölümünde de, Abdi İbrahim katıldığı farklı ve modern tasarımlı kostümü ile “En İyi El İşçiliği” ödülünü kazandı.
100 yılı aşkın zamandır tıbba ve insan sağlığına hizmet etmeyi kendine misyon edinen Abdi İbrahim, kostüm tasarımını tüm çalışanlarının tavsiyeleri ve önerileri ile oluşturdu. Ortak akılla oluşan bu tasarım; şirketin toplum sağlığına hizmet misyonuyla çalıştığını ifade ediyor. Kostümlerin üzerinde yer alan her bir draje, Abdi İbrahim in farklı tedavi alanlarındaki farklı ilaçlarını temsil etmekte. Kullanılan tasarım; 1000 adet farklı drajenin Abdi İbrahim çalışanları tarafından elbiseye işlenmesiyle oluşturuldu.
 
Dragon Festivali Hakkında
Dragon Festivali’nin başlangıcı yaklaşık beş bin yıl önce Çin’de yaşanmış bir efsaneye dayanıyor. Türkiye’de ilki 2008 yılında gerçekleştirilen Dragon Festivali, katılımcılara iş hayatının stresinden uzak, herkesin eşit olduğu, kıyasıya mücadele edilen keyifli anlar yaşatıyor. Türkiye’nin 5 ayrı şehrinde uygulanan festival, bugüne kadar 1.154 takım, 25.388 yarışmacı ve 250 bin davetli ile buluştu.
Türkiye ekonomisine yön veren yüzlerce kurumun yer aldığı Türkiye Dragon Festivali, Dünya'nın en büyük üç festivalinden biri konumunda. Dünya markalarını bir araya getiren Dragon Festivali, Türkiye'deki 6. yılında da katılımcılarına kürek çektirerek farklı deneyimlere imza atacak. Su üzerinde Dragon Bot Yarışları devam ederken, karada kurulan festival alanında firmalar çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek. Su üzerinde yapılan bu en büyük yarışa bu yıl yaklaşık 9 bin kişinin katılması bekleniyor. Ayrıca 100 bin kurumsal davetli, festivalin kara tarafında bir araya gelecek.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı