Basın Bültenleri

Yenilikçi ürün ve hizmetleri, cesur ve öncü girişimleriyle, dokunduğu hayatları iyileştirmek için tutkuyla çalışan Abdi İbrahim, Baykuş Ödülleri’nde ‘Altın Ödül’e layık görüldü.
Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği, araştırma sektöründeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırmaları değerlendirdiği ‘Baykuş Ödülleri’nde, Abdi İbrahim İlaç Sağlık Ürünleri Bölümü, ertesi gün hapı için Habitus Research firmasıyla yürüttüğü etnografik pazar araştırması ile ‘İçgörülü Baykuş’ kategorisinde Altın Ödül kazandı. Four Seasons Otel’de düzenlenen törende ödülü Abdi İbrahim İlaç Sağlık Ürünleri Bölümü Kıdemli Ürün Müdürü Gözde Uzuner aldı.
Abdi İbrahim İlaç’ın Habitus Research ile ertesi gün hapı için 7 şehirde yürüttüğü etnografik pazar araştırmasına eczacılar, üniversite öğrencileri, birçok yaş grubundan kadın ve erkekler dahil edildi. Araştırma sonucunda kadınların cinsel yaşamlarında genellikle yirmili yaşların ortasına denk gelen bir geçiş dönemi olduğu, cinsel eğilimlerinin ve ertesi gün hapı kullanımları ile hapa bakış açılarının bu geçiş döneminden itibaren değişebildiği gözlemlendi. Kadınlar arasında ertesi gün hapına dair bilinen yanlışlar ve önyargılar saptandı. Yaşanılan şehrin sosyokültürel yapısına göre bireylerin cinselliğe bakış açılarının, arkadaş veya anneleriyle cinsellik konusunda bilgi paylaşımının farklılık gösterdiği ortaya kondu. Erkeklerin ertesi gün hapı alım kararındaki ve satın almadaki rolünün de azımsanamayacak düzeyde olduğu ortaya saptandı.
Baykuş Ödülleri Hakkında
Başarılı araştırma projelerini ödüllendirmek için hayata geçirilen Baykuş Ödülleri, araştırmanın iş süreçlerinde ve kararlarında yarattığı etki, katma değeri ve araştırmanın önemini vurgulamak için tasarlandı. Etkinlik Türkiye  araştırma sektörünün tanıtımını yapmak, araştırmanın iş sonuçlarına etkisini daha geniş kitlelere yaymak için bir platform oluşturmak, bununla birlikte araştırma şirketleri, araştırma verenler ve veri toplama şirketleri arasındaki ilişkileri geliştirmek, başarılı iş ortaklıklarını ödüllendirmek amacını taşımaktadır. 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı