Basın Bültenleri

Türkiye ilaç sektörünün öncü ve lider şirketi Abdi İbrahim’in Endirekt Satın Alma Biriminin Temmuz ayında kullanıma geçirdiği SRM projesinin ardından yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.  Türkiye’nin en kapsamlı SRM Projelerinden biri olma özelliği taşıyan Abdi İbrahim SRM ve SLC Projeleri, tüm satın alma süreçlerini merkezi bir portalda toplarken, tedarikçi yönetim süreçlerini dünya standartlarına taşıyacak.
Türk ilaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim, SLC projesiyle yeni tedarikçilerin sisteme kayıt olabilmelerine imkan veren otomatik onay akışları ve kategori bazlı yeterlilik anketleri ile tedarikçi kayıt sürecini optimize etti. Bu çalışmayla tedarikçi süreçlerini dünya standartlarına taşımayı, kaliteyi artırmayı, işbirliğini geliştirmeyi ve tedarikçi kaynaklı risklerin azaltılmasını hedefleyen Abdi İbrahim Endirekt Satın Alma Birimi, aynı zamanda tedarikçi ile olan iletişimin kayıt altına alınarak ulaşılabilirliğini artırmayı planlıyor. Yeni sistem, şeffaflığın artırılması, maliyetlerin düşürülmesi ve etkin sürdürülebilir tedarikçi ilişkileri için de ayrıcalık sağlıyor.
SRM ve SLC projelerini bu kapsamda canlı kullanıma alan Türkiye’deki ilk şirket olduklarını belirten Abdi İbrahim Endirekt Satın Alma Müdürü Ufuk Güler; “Satın alma süreçlerine dahil olacak tedarikçilerin gerekli olan bilgilerinin yeni sistem üzerinde bulunmasını ve tedarikçiler ile interaktif bir iletişim sağlamayı hedefliyoruz. Yeni portal sayesinde riskleri minimize ederek, potansiyel tedarikçiler ile iletişimi en etkin ve sistematik şekilde ilerletmeyi planlıyoruz. Tedarikçilerin sipariş takip işlemlerini sistem üzerinden yapabilmesine imkan veriyoruz. E-ihale, katalog, elektronik teklif toplama, e-arşivleme, elektronik onaylar, KPI raporlamaları, tasarruf raporları,  gibi süreçleri aktif kullanarak operasyonel iş yükünde %30 azalma sağlayacağız. Temmuz-Nisan dönemi içerisinde toplam 6.638 katalog siparişi, 2.000 üzerinde sistem üzerinden gelen teklif ve aktif kayıtlı 1.550 tedarikçilerimizle sistemimizi verimli bir şekilde kullanıyoruz” dedi.
Sistem sayesinde stratejik alımlar ve süreç iyileştirmelerine daha fazla vakit ayırabildiklerini belirten Güler; “Günümüzde artık firmalar operasyonel süreçleri sistemselleştirerek işgücünün etkin kullanımını hedefliyor. Uzun süreli ve sürdürülebilir tedarikçi ilişkileri kurmak Abdi İbrahim’in en önemli olguları arasında yer alıyor. Bizler de ilerleyen dönemde özellikle tedarikçi gelişimi ve stratejik tedarikçi yönetimi konularına eğileceğiz” dedi.
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı