Basın Bültenleri

Abdi İbrahim İlaç, Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı (BMVDB)’na kayıtlı kurumlar arasında toplam 19.271.069 YTL’lik vergi tutarı ile sağlık kategorisinde ilaç sanayi firması olarak birinci oldu.
İstanbul: Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı (BMVDB) tarafından açıklanan bilgiye göre, kayıtlı kurumlar arasında sağlık kategorisinde ilaç sanayi firması olarak toplam 19.271.069 YTL’lik vergi tutarı ile Abdi İbrahim İlaç, birinci oldu. 

BMVDB’ne kayıtlı 492 kuruma 2007 gelirleri için 31.2 milyar YTL vergi tahakkuk ettirildi. Tahsil edilen toplam vergi tutarı da 30.4 milyar YTL oldu. Büyük mükellefler, geçen yıl içinde Türkiye’de tahsil edilen net vergi gelirinin yüzde 18.27’lik bölümünü karşıladı. 

Yatırımlarıyla ilaç sanayinin gelişimine öncülük eden Abdi İbrahim İlaç, ülke ekonomisine katkısını artırarak sürdürüyor. 

Abdi İbrahim hakkında 

96 yıldır ilaç sektöründe faaliyet gösteren Abdi İbrahim İlaç, Türk ilaç sektörünün 5 yıldır lideri konumunda bulunuyor. 2007 yılında 805 milyon dolarlık ciro elde eden şirket, “İSO 500”de 77’inci sırada yer alıyor. 200’ü aşkın ilacı ve 2 bin 600 çalışanı ile Türkiye’de yüzde 7.2’lik pazar payına sahip olan şirket, Rusya’dan Cezayir’e 15 ülkeye toplam 25 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiriyor. 40’ın üzerinde lisansör firmayla yürüttüğü ortak çalışmalarını, uluslararası boyutta bilgi, teknoloji ve pazarlama işbirliğiyle destekliyor. Abdi İbrahim İlaç, Türk ilaç endüstrisinde en çok lisansörle çalışan firma unvanını da elinde bulunduruyor. Dünyanın en son üretim teknolojilerinin kullanıldığı, GMP ve GLP koşullarına uyumlu Bahçeşehir Üretim Tesisleri; 260 milyon kutuya ulaşan kapasite ile üretim yapıyor.
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı