Basın Bültenleri

Abdi İbrahim, ülkemizde özel şahıs tarafından yaptırılan en büyük okul projesini hayata geçirdi.
Türk ilaç sanayinin lideri Abdi İbrahim İlaç, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, çocukların eğitimine katkıda bulunmak amacıyla okul projesini hayata geçirdi. Bahçeşehir’de inşa edilen ve özel sektör tarafından yaptırılan en büyük okul özelliğini taşıyan Abdi İbrahim İlköğretim Okulu’nun resmi açılışı 4 Ekim Perşembe günü yapıldı. 

Açılış töreni, Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Vali Muammer Güler, Bahçeşehir Belediye Başkanı Kemal Aydın, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü M. Ata Özer, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı’nın katılımı ile gerçekleştirildi. Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut ve Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nesrin Esirtgen’in de yer aldığı törene çok sayıda davetli katıldı. 

Sektördeki öncü ve yenilikçi yaklaşımını sürdüren Abdi İbrahim İlaç, 100. yılına doğru ilerlerken topluma artı değer katacak projeler de gerçekleştiriyor. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Abdi İbrahim İlaç’ın hissedarları Nesrin Esirtgen ve Nezih Barut’un girişimiyle, eğitime katkıda bulunmak hedefi ile bir ilköğretim okulu yaptırılarak hizmete açıldı. Bahçeşehir’de kurularak çocuklara armağan edilen Abdi İbrahim İlköğretim Okulu, onların en iyi şartlarda geleceğe hazırlanmalarını sağlamayı amaçlıyor. 

Abdi İbrahim İlköğretim Okulu’nun açılışı, 4 Ekim 2007 Perşembe günü, Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Vali Muammer Güler, Bahçeşehir Belediye Başkanı Kemal Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü M. Ata Özer, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı’nın katılımı ile yapıldı. Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut ve Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nesrin Esirtgen’in de yer aldığı törene, aralarında ilaç sanayinin önde gelen isimlerinin de bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. 

Okul bahçesinde düzenlenen açılış töreninde konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, eğitim alanındaki yatırımların artması ve tüm kurumların bu konuda hassas davranmaları gerektiğini vurguladı. Bahçeşehir Belediye Başkanı Kemal Aydın ise konuşmasında Abdi İbrahim’in, okul projesi ile bölgenin gelişimine de önemli bir katkıda bulunduğunu belirtti. Törene katılanlar, çağdaş eğitim olanağı sunan okulu gezme fırsatı da buldu. 

İlköğretim okulunun yaptırılması için Nezih Barut ile birlikte tüm şirket çalışanlarına öncülük eden Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nesrin Esirtgen, törende yaptığı konuşmada, Türkiye için eğitimin önemine değinerek; “Ulu önder Atatürk’ün işaret ettiği gibi, Türk insanın hedefi çağdaş ülkelerin yaşam seviyesine ulaşmaktır. Her geçen gün içinde yaşadığımız olaylar ve karşılaştığımız konular çeşitlenmekte, daha karmaşık hale gelmektedir. Sorunları alt etmek belirli bir eğitim düzeyini gerektirmektedir.” dedi. Esirtgen, sanayici, işveren ve vatandaş olarak herkesin topluma karşı sosyal sorumluluğu olduğunu da vurgulayarak, eğitimin yaygınlaşmasında sorun kaynak yetersizliği ise bu kaynağı sağlamak konusunda herkese görev düştüğünü söyledi. Nesrin Esirtgen, Abdi İbrahim olarak sosyal sorumluluklarını yerine getirerek yeni bir eğitim yuvasının açılışını yapmaktan mutlu olduklarını belirtti. 

Abdi İbrahim’den 1200 çocuğa çağdaş eğitim fırsatı 

Modern binası ve teknolojik olanakları ile çağdaş eğitimin tüm gereklerine uygun olarak planlanan Abdi İbrahim İlköğretim Okulu, çocukların en iyi şartlarda geleceğe hazırlanmalarını sağlamayı amaçlıyor. 9 bin 500 m² alan üzerine kurulan, 40 derslikten oluşan ve 1200 öğrencinin eğitim göreceği okul yaklaşık 4 milyon 300 bin YTL’ye mal oldu. Bu nitelikleri ile özel sektör tarafından yaptırılarak Milli Eğitim’e devredilen en büyük okul özelliğini taşıyor. 

Okul, bedensel engelli öğrencilerin de rahat ve sorunsuz bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri için her türlü konfora sahip bulunuyor. Deneyimli öğretmenler rehberliğinde uygulanan ve araştırmaya dayalı eğitim sistemi ise, vizyon sahibi, kendine güvenen, yaratıcı ve üretken nesillerin çoğalmasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Sosyal kültürel, bilimsel, sportif ve sanatsal etkinlikler ise öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine ve okulda öğrendiklerini hayata geçirmelerine fırsat tanıyor. Okulun, öğrencilerin çeşitli spor faaliyetleri yapabilmelerini böylece onların fiziksel gelişimlerine de katkıda bulunmayı amaçlayan, her türlü alet ve gerece sahip kapalı bir spor salonu bulunuyor.

SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı