Basın Bültenleri

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, yeni yatırım stratejileri kapsamında, Sağlık Ürünleri pazarına Bruno markası ile giriş yaptıktan sonra,şimdi de destek ürünleri olarak tanımladığı; Vitamin, Mineral, Omega-3Yağ Asitleri ve çeşitli Gıda destekleri gruplarını kapsayanürün portföyünü YOUPLUS markası ile pazara sundu.

“Herkesin Biraz Desteğe İhtiyacı Vardır”mottosuyla tüketici iletişimini başlatan YouPlus,Türk insanının destek ürünleri algısı ve kullanım alışkanlıklarını ölçümlemek üzere önemli bir araştırmaya da imza attı.
 
Türkiye’nin en geniş ürün portföyüne sahip ilaç firması Abdi İbrahim; geliştirdiği güçlü ve stratejik iş ortaklıkları neticesinde, yurtdışında geliştirilen özel formülasyonlardan oluşan YOUPLUS destek ürünlerini Türk halkının hizmetine sundu.
Özel kombinasyon formüllerinden oluşan ve 8 farklı çeşidi bulunan YOUPLUS destek ürünleri; sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için gereken ihtiyaçları; artı değer katılmış ürün formuyla sunarak ön plana çıkıyor.
Abdi İbrahim Sağlık Ürünleri Grubu’nunikinci markasıolan YOUPLUS destek ürünleri; “Hayatta Herkesin Biraz Desteğe İhtiyacı Vardır” konseptinden yola çıkarak, geniş ürün gamı ile kişilerin hayatına artı değer katıyor.
Yaşam şartları zorlaştıkça destek ürün kullanımı artıyor
Türk insanının destek ürünleri algısı ve kullanım alışkanlıklarını ölçümlemek üzere bağımsız bir araştırma şirketi aracılığıyla İstanbul, İzmir ve Ankara’da ölçümleme yapan YouPlus,  önemli sonuçlar elde etti.
Araştırma kapsamında 25 yaş üstü kadın ve erkeklerden oluşan 1200 kişi ile görüşülürken, marka imajının güvenilir, dürüst ve dinamik olmasının ürün seçiminde etken olduğu belirtildi.  
Sonuçlara göre son bir yıl içinde, destek ürünleri kullanan kişiler % 47, kullanmayanlar ise %53 olarak ölçümlendi. Destek ürünleri kullanmayan % 53’lük kesiminise gelecekte ürünü kullanma potansiyelleri %22 olarak ölçülürken, ürünlere yönelme nedeninin, günümüzde zorlaşan yaşam şartlarına daha rahat ayak uydurabilmek olduğu ortaya çıktı.
Destek ürünleri kadınların kişisel bakımlarına da destek oluyor
Araştırma sonuçları, kadınların kişisel bakımları için de destek ürünleri kullandıklarını ortaya koydu. Görüşmelerde birden fazla seçenek kullanma şansına sahip kullanıcıların, %72’si saç, cilt, tırnak bakımı ihtiyacında, % 65’i spor ve fitness gibi fiziksel aktivitelerde, %31’i ise gebelik ve gebelik sonrası emzirme döneminde destek ürünleri kullanıyor.
Kış döneminde vitamin kullanımı artıyor…
Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte bağışıklık sistemini güçlendiren, virüs, bakteri gibi enfeksiyonlara neden olan mikroorganizmalara karşı vücut direncini artıran ürünlerin kullanımı da artıyor. Destek ürünü kullanan kişilerin birden fazla seçeneği tercih edebildikleri araştırma ayrıca, % 93’ünün fiziksel yorgunluk ve halsizlik, %89’unun enerji ihtiyacı hissetme, %88’inin hastalıklardan korunma, % 86’sının stres ve zihinsel yorgunlukgibi durumlarda destek ürünlerini kullandığını ortaya koyuyor.
Sadece eczanelerde satılacak
YOUPLUS Multivitamin, YOUPLUS E-nergy, YOUPLUS Vitamin C, YOUPLUS OMEGA-3,  YOUPLUS Immuwel, YOUPLUS Beaut-e,YOUPLUS Me-Morimaxile sağlık ürünleri pazarına giren YOUPLUS ürünlerine sadece eczanelerden erişim sağlanabiliyor.
YOUPLUS’tan Avrasya Maratonu’yla çevreye destek
YouPlus, hayata artı değer katma misyonuyla daha temiz bir çevreye katkıda bulunmak için ise Abdi İbrahim çalışanlarını Avrasya Maratonu’na katılmaya teşvik ederek, her çalışan için bir fidan bağışında bulunuyor. Türkiye'nin en büyük katılımlı kitlesel organizasyonu ve Avrupa'nın en iyi 7 maratonu arasında yer alan Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu'na ailelileriyle birlikte katılan Abdi İbrahim çalışanları adına bağışta bulunulan 1000 adet fidan ise İzmir Urla Hatıra Ormanı’nda yerini alacak.
YOUPLUS reklamları büyük dikkat çekiyor
“Hayatta herkesin biraz desteğe ihtiyacı vardır” sloganıyla çıkış yapan YOUPLUS reklam kampanyası ise Kasım ayı itibari ile TV’lerde gösterilmeye başlandı. Günümüz yaşam koşullarında ‘destekçilere’ ihtiyaç duyulduğu öngörüsüyle hazırlanan reklam filminde ise, YOUPLUS ürünleri hayata artı değer katan destekçiler olarak konumlandırıldı. Hayatın çeşitli kesitlerinden örnekler içeren reklam filminde insan hayatının birazcık destek ile ne kadar kolaylaştığı işleniyor.
360 derece entegre iletişim misyonuyla hareket edecek olan YOUPLUSfarklı iletişim mecraları ve aktivileri ile geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı