Basın Bültenleri

Gücünü insana verdiği değerden alan Abdi İbrahim, 100’üncü kuruluş yıldönümü şerefine Van GoghAlive Dijital Sanat Sergisi’ni Singapur’daki dünya prömiyerinin ardından izleyicileriyle buluşturdu. 10 Şubat’ta kapılarını açan sergi, sanatseverlerin akınına uğradı.
Açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın yaptığı Van Gogh Alive, ziyaretçileriyle buluştuğu ilk ayında uzun sergi kuyrukları dikkat çekti. Van Gogh’un en ünlü eserlerini bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta sunan Van Gogh Alive 7’den 77’ye tüm konuklarına unutulmaz bir deneyim yaşattı.
İlk ayında 50 bin ziyaretçiyle buluşan sergi, anaokulları, ilköğretim okulları, liseler, üniversiteler, dernekler ve Sivil Toplum Kuruluşları gibi genis bir yelpazenin yanında sanat dünyasının ünlü isimlerini de ağırladı.
Ulusal basının yanı sıra sosyal medya da büyük yankı uyandıran sergi, son günlerde en çok konuşulan sanat etkinliklerinden biri oldu.Van Gogh Alive Şubat ayı boyunca iş, sanat ve cemiyet dünyasının yanında, minik sanatseverler tarafından da ilgiyle izlendi.
Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim’in 100. yılı onuruna Türkiye’ye getirdiği sergi, Hollanda ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 400. yıl dönümü nedeniyle de büyük bir önem taşıyor.
 
Çerçeve yok, içindesin!
Grande Exhibitions Avustralya tarafından tasarlanan ve Abdi İbrahim’in katkılarıyla önce İstanbul ardından da Ankara’da sanatseverlerle buluşacak Van GoghAlive, ziyaretçilerin ‘unutulmaz bir deneyim’ diye tanımladıkları canlı bir ışık, renk ve ses senfonisi yaşatıyor. Çerçevesi olmayan sergide, dahi ressamın 1880-1890 yılları arasındaki çalışmaları ve hayat deneyimlerinden oluşan coşkulu ve canlı detaylara sahip yapıtları; SENSORY4 teknolojisiyle donatılmış yüksek çözünürlüklü 40 projektör aracılığıyla dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine, tavana yansıtılıyor.
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı