Basın Bültenleri

Uluslararası pazarlarda yükselen bir grafikle büyümesini sürdüren Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim, başarısını Irak pazarında perçinledi.
Bölgesel gücünü yeni pazarlara girerek büyüten Abdi İbrahim, ihracat zincirine eklediği Irak’ta “Abdi İbrahim Medikal Zirvesi”ni gerçekleştirdi. 16 Eylül tarihinde başarıyla hayata geçirilen organizasyona Bağdat şehrinde görev alan dahiliye hekimlerinin, kardiyologların, pratisyen hekimlerin ve eczacıların da dahil olduğu yaklaşık 1000 kişilik bir katılım gerçekleşti. 
 
Basının da yoğun ilgi gösterdiği ve bu yıl ilk kez kardiyovasküler risk yönetimi temasıyla gerçekleştirilen zirvede, Abdi İbrahim firmasının kurumsal tanıtımının yanı sıra katılımcılara, dünyada ölümlere en sık neden olan risk faktörleri yüksek tansiyon ve hiperlipidemi hakkında kapsamlı bilgi verildi.
 
Her sene başka bir konu ekseninde Irak’ta gerçekleştirilecek olan Abdi İbrahim Medikal Zirvesi’nin ilk ayağına konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Karpuz; 55 yaşına kadar tansiyon şikayeti olmayanlarda yaşam boyu hipertansiyon gelişme riskinin %90 oranında olduğunu belirtirken, “Dünyada ölümlere en sık neden olan risk faktörü hipertansiyon. Hastalığa bağlı olarak kan basıncı artınca,  kardiyovasküler ölüm oranları da buna bağlı olarak artış gösteriyor” dedi. 
 
Yurtdışı faaliyetlerini dört ana bölgede odaklayarak 20’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Abdi İbrahim’in Irak pazarı hakkında konuşan Abdi İbrahim Uluslararası Pazarlardan sorumlu Genel Müdürü Ashish Menocha, 2012 yılı içerisinde 100 kişilik bir tanıtım ekibi ile Iraklı doktorlara Abdi İbrahim ilaçlarıyla ilgili güncel tıbbi gelişmeleri paylaşacaklarını belirtti. Abdi İbrahim olarak Irak pazarına büyük önem verdiklerini belirten Menocha, “Yol haritamızı bu eksende oluşturarak Irak pazarına en yüksek teknoloji ile üretilmiş ürünlerimizle hizmet vereceğiz. Irak, Türkiye’nin akredite olmuş ilk Ar-Ge merkezine sahip Abdi İbrahim için stratejik bir ülke olması dolayısıyla, gerek inovasyonlarımız gerekse de yatırımlarımızla destek vereceğimiz bir pazar olacak” diye konuştu.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı