Basın Bültenleri

Türkiye’deki sürdürülebilirlik çalışmalarının önde gelen katılımcılarından Abdi İbrahim, rapor ile sürdürülebilirlik adına yarattığı faaliyetleri ve toplumsal faydayı belgeleme fırsatı buldu.
Abdi İbrahim, sürdürülebilir kalkınma ve yaşanabilir bir çevre oluşturulmasına destek vermek amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan’ın himayesinde özel sektör, kamu kesimi ve sivil toplum alanlarında faaliyet gösteren pek çok kurumun katılımıyla 2000 yılında hayata geçirilen Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne yönelik ilerleme bildirimini üçüncü kez kamuoyuyla paylaştı.Türkiye’deki sürdürülebilirlik çalışmalarının önde gelen katılımcılarından Abdi İbrahim, rapor ile sürdürülebilirlik adına yarattığı faaliyetleri ve toplumsal faydayı belgeleme fırsatı buldu. İnsan hakları, çalışma koşulları, çevre ve yolsuzlukla mücadele ana başlıklarında küresel düzeyde kabul görmüş 10 ilkeyi kapsayan Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin 145’i aşkın ülkeden 10 binin üzerinde kurumsal katılımcısı bulunmaktadır.
 
Abdi İbrahim yaklaşık 1200 evin 1 aylık su tüketimine, 100 konutun 1 yıllık elektrik tüketimine karşılık tasarruf sağladı…
Çevresel sürdürülebilirlik çalışmalarını etkin kaynak kullanımı uygulamalarıyla desteklemeyi ilke edinen Abdi İbrahim, 2012 yılında da gerçekleştirdiği verimlilik çalışmaları neticesinde 1.200 evin bir aylık, 100 evin ise bir yıllık su ihtiyacına karşılık gelen 16.880 m3 değerinde su tasarrufu sağladı. 2012 yılında, Şirket’in kağıt karton geri dönüşümünde %12,  cam geri dönüşümünde %18, metal geri dönüşümünde %26 artış sağlandı.
Elektrik tüketiminde ise, 100 konutluk bir yerleşkenin bir yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak eşdeğerde tasarruf sağlayarak çevresel sürdürülebilirlik ve doğal kaynakları korunması yönündeki taahhütlerine bağlılığını bir kez daha paydaşları nezdinde gözler önüne sermiştir.
 
Abdi İbrahim’in Çevre Eğitimi ve İşbirlikleri
Sürekli gelişim ilkesi çerçevesinde çevresel standartlarını daha ileri bir noktaya taşımaya odaklanan Abdi İbrahim, taşeron ve stajyerler statüsündeki paydaşlarının da katılımıyla Çevre Yönetim Sistemi eğitimleri gerçekleştirmektedir. Bu eğitimler kapsamında,  2012 yılında toplam 735 kişiye 52 saat çevre eğitimi verilmiştir. Ayrıca, Abdi İbrahim çalışanlarını ve ailelerini bilinçlendirmeye yönelik olarak Gönüllü Çevre Eğitimi Projesi uygulanmaktadır.
 
Abdi İbrahim, sürdürülebilir kalkınma ve yaşanabilir bir çevre oluşturulmasına destek veriyor…
Birleşmiş Milletler Küresel İlkeleri rehber edinerek kurumsal sürdürülebilirlik çalışmalarını daha nitelikli ve kapsamlı hale getirme gayreti içinde çalıştıklarını belirten Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut “Şirketimiz, sürdürülebilir gelişme ve kurumsal sosyal sorumluluğu doğrultusunda yenilikçi ürünler kadar sağlıklı, eğitimli ve temiz bir çevrede yaşayan kuşakların da vazgeçilmez olduğu ilkesiyle hareket etmekte ve sosyal sorumluluk faaliyetlerini asli faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul etmektedir.Tıbba ve insan sağlığına hizmet misyonu kapsamında toplumun, sağlık konusunda bilinçlendirilmesi ve sağlıklı bir neslin yetişmesini öncelikli görevi olarak kabul eden şirketimiz yürüttüğü faaliyetlerin eğitim ekseninde yapılanması ve toplumun entelektüel sermayesinin gelişimine katkı sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Abdi İbrahim olarak geniş yelpazedeki paydaşlarımızında katılımını sağlayarak yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projeleriyle başarılı sonuçlar elde ettik. Küresel İlkeler Sözleşmesini üçüncü kere yayımladığımız için son derece gururluyuz” dedi.
 
Abdi İbrahim’in Öncü Yaklaşımı
Abdi İbrahim sektöründe bir çok ilke imza atmıştır.  Aynı anda EVET (En Verimli Endüstriyel Tesis) ve EVUP (En Verimli Uygulama Projesi) kategorilerinde ödül alan, EVET kategorisinde birincilik ödülüne en düşük enerji tüketimi ile sahip olan, ilaç endüstrisinde verimlilik ödülü kazanan, spesifik enerjide en yüksek tasarrufu sağlayan, üretimini kesintisiz olarak beş yıl boyunca artırıp enerji tüketimini azaltan, 2000 TEP’in altında Türkiye’de ilk sertifikalı enerji yöneticisine sahip, Elektrik İdaresi Etüt İşleri Genel Müdürlüğü (EİE) ile Gönüllülük anlaşması imzalayan, ilk firmadır.
Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni 16 Eylül 2010’da imzalayan Abdi İbrahim’in oluşturduğu rapora www.abdiibrahim.com.tr adresinden de ulaşılabilir. 
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı