Basın Bültenleri

Bu sene asırlık şirketler arasındaki yerini alan Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında iki yıl önce imzaladığı ve sürdürülebilir bir yaşam için toplumsal sorumluluklarının bilincinde bir kurumsal vatandaş olduğunun altını tekrar çizdiği Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin İkinci İlerleme Bildirimi’ni kamuoyunun ilgisine sundu.
Abdi İbrahim, sürdürülebilir kalkınma ve yaşanabilir bir çevre oluşturulmasına destek vermek amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan’ın himayesinde özel sektör, kamu kesimi ve sivil toplum alanlarında faaliyet gösteren pek çok kurumun katılımıyla 2000 yılında hayata geçirilen Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne yönelik ilerleme bildirimini ikinci kere kamuoyuyla paylaştı.
Türkiye’deki sürdürülebilirlik çalışmalarının önde gelen katılımcılarından biri olan Abdi İbrahim, rapor ile sürdürülebilirlik adına yarattığı faaliyetleri ve toplumsal faydayı belgeleme fırsatı buldu. İnsan hakları, çalışma koşulları, çevre ve yolsuzlukla mücadele ana başlıklarında küresel düzeyde kabul görmüş 10 ilkeyi kapsayan Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne 16 Eylül 2010’da imzalayan Abdi İbrahim’in oluşturduğu rapora www.abdiibrahim.com.tr adresinden de ulaşmak mümkün.
Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin imzalandığı 16 Eylül 2010 tarihinden bu yana Küresel İlkeler’i rehber edinerek kurumsal sürdürülebilirlik çalışmalarını daha nitelikli ve kapsamlı hale getirme gayreti içinde çalıştıklarını belirten Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut “Kurulduğumuz günden bu yana tam 100 yıldır DNA’sında sürdürülebilirlik bulunan Abdi İbrahim olarak teknolojik yeniliklerimiz ve inovasyon çalışmalarımız ile verimliliğimizi artırırken; ekonomik dengeyi koruyor ve duyarlı üretim anlayışımızla çevreye ve tüm paydaşlarımıza olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Öte yandan, faaliyet gösterdiğimiz sektör itibarıyla geniş bir etki alanına sahip olan Abdi İbrahim olarak yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerinde paydaş katılımını sağlayarak bu alanda olumlu sonuçlar elde etmeye devam ediyoruz. Tüm bunları da ikinci kere yayımladığımız Küresel İlkeler Sözleşmesi ile kamuoyunun ilgisine sunuyoruz.” dedi.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı