Basın Bültenleri

Gücünü insana verdiği değerden alan Abdi İbrahim, bir asrı geride bırakırken, büyük önem verdiği Akılcı İlaç Kampanyası’nı eczacılık öğrencilerine aktarmak ve Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi ile yenilikçi ve modern yüzünü gençlere tanıtmak amacıyla Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi son sınıf öğrencileri ve öğretim görevlileri ile bir araya geldi.
27 Mart Salı günü Antrepo 3’te gerçekleşen organizasyona, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde öğrenimlerine devam eden 100 kişilik son sınıf öğrencilerinden oluşan kalabalık bir grup katılım gösterdi.
Abdi İbrahim Kurumsal İletişim Direktörü Dr. Yasemin Öngören’in yaptığı konuşmayla başlayan organizasyon, Abdi İbrahim’in kurumsal filmi ve sunumuyla devam etti.
Büyük ilgi gören buluşmada Abdi İbrahim geleceğin eczacılarına, geçtiğimiz günlerde hayata geçirdiği toplum sağlığı ve Türk ekonomisi açısından önem taşıyan Akılcı ilaç Kullanımı Kampanyası’nı aktardı. Topluma ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ alışkanlığının kazandırılmasında; hangi ilacın kullanılacağına karar veren hekimin, ilacı uygun şartlarda sağlayan ve ilacın kullanımına dair hastaların danıştığı eczacının ve ilacı kullanan hastanın ortak sorumluluk taşıdığı önem de vurgulandı.
Bu verimli toplantının ardından Singapur’daki dünya prömiyerinin ardından Türk sanatseverlerle Abdi İbrahim sayesinde buluşan Van Gogh Alive Dijital Sergisi’ni ücretsiz ziyaret eden öğrenciler, klasik müze gezisinin dışında bambaşka bir deneyim yaşadı.
Van Gogh’un en ünlü eserlerinin bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta sunulduğu etkileyici sergiyi gezen öğrenciler beğenilerini dile getirdi. Dr. Yasemin Öngören’in bizzat ağırladığı öğrenciler, sergiyi gezerek bilgi alırken, canlı birışık, renk ve ses senfonisi yaşadılar.
Dahi ressamın 1880-1890 yılları arasındaki çalışmaları ile hayat deneyimlerinden oluşan coşkulu ve canlı detaylara sahip yapıtlarının; SENSORY4 teknolojisiyle donatılmış yüksek çözünürlüklü 40 projektör aracılığıyla dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine, tavana yansıtıldığı Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi, 15 Mayıs’a kadar İstanbul Karaköy Antrepo 3’te, 15 Ekim-30 Aralık tarihleri arasında ise Ankara Cer Modern’de ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı