Basın Bültenleri


Türk İlaç Sanayinin gelişimine önemli katkılar sağlayan Abdi İbrahim, yaptığı stratejik işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Şirket Güney Kore’nin en önemli ilaç firmalarından Daewoong ile 2 yeni ürünün dağıtım hakkını içeren anlaşmayı imzalayarak, biyoteknolojik ürünler alanındaki etkinliğini artıracak önemli bir adım daha attı.
Sürdürülebilir liderlik ve küresel oyuncu olma hedefi ile emin adımlarla yürüyen Abdi İbrahim, 1945 yılında kurulan Kore’de en büyük reçeteli satışa sahip olan Daewoong İlaç ile 2 yeni ürünün dağıtım hakkını içeren anlaşmaya imza atmanın gururunu yaşıyor.
25 Şubat 2013 Pazartesi günü Daewoong İlaç firmasının, Seul’deki merkez binasındaAbdi İbrahim Başkanı Nezih Barut ve Daewoong CEO’su ve Başkanı Dr. Jong Wook Lee tarafından imzalanan sözleşme uyarınca Abdi İbrahim kronik böbrek yetmezliği anemisi ve diyabetik ayak ülseri için geliştirilenürünlerin dağıtım hakkına sahip oldu.
Törende yeni işbirliğine dair detayları basın mensuplarıyla paylaşan Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, “Yüz yıldır tıbba ve insanlığa hizmet vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Abdi İbrahim olarak, uluslararası arenadaki varlığımızı güçlendirmek adına önemli işbirliklerine imza atmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda şirketimizin uluslararası arenada gücünü artırması adına Daewoong İlaç ile imzaladığı işbirliği anlaşması çok büyük bir önem taşıyor.” dedi.
Türkiye pazarına sunulacak ilaçlar hakkında da bilgi veren Barut, “Anlaşma kapsamında imza attığımız ilk ürün kronik böbrek yetmezliğine bağlı anemi tedavisinde etkili genetik rekombinasyon teknolojisi ile üretilen eritropoietin hormonudur. Diğer ürünümüz ise diyabet hastalarında görülen ayak ülserlerinin tedavisi için ilk defa Kore’de onaylanan yeni bir biyoteknolojik ürün olarak yerini alıyor. Bu ürünlerin ülkemizde kullanıma sunulması ile birlikte hastaların yaşam kaliteleri belirgin bir biçimde değişecek. Abdi İbrahim olarak iki ürünü de Türk halkı ve tıbbın kullanımına sunacak olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. ” dedi.
Daewoong Başkanı ve CEO’su Dr. Jong Wook Lee ise, "Avrupa Birliği ilkelerini takip eden Türkiye ilaç pazarına girmek, yüksek kaliteli ürünler konusunda gelişmiş bir ülke seviyesinde olmayı gerektiriyor. Bu noktada, geçen sene bir asırlık şirketler arasına giren ve birçok uluslararası firma ile işbirliğinde bulunan Türkiye’nin bir numaralı ilaç firması Abdi İbrahim ile yaptığımız sözleşme, bizim için Avrupa pazarına uzanmaya yönelik önemli bir adımı ifade ediyor." dedi.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı