Basın Bültenleri

Abdi İbrahim, Hindistan merkezli Strides Arcolob Limited firması ile yüzde 50 oranında bir ortaklık anlaşmasını 9 Haziran 2006 Cuma günü İstanbul’da imzaladı. 

Bu anlaşma ile, dünyanın önde gelen bir çok ilaç şirketi ile ortaklığı bulunan Strides’ın geliştirdiği ürünler Türkiye pazarına ve Abdi İbrahim’in faaliyet gösterdiği Orta Doğu, Eski Sovyet Cumhuriyetleri ve Afrika’nın bazı bölgelerine sunulacak. Öte yandan, Abdi İbrahim’in Türkiye’de geliştirdiği jenerik ürünler de Strides’ın faaliyet gösterdiği pazarlara girebilecek. 

Abdi İbrahim ve Strides şirketleri, pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra araştırma-geliştirme ve üretim seçenekleriyle ortaklığın geliştirilmesini hedefliyor. Ortaklık kapsamında kurulan şirketin adı Abdi Strides olarak belirlendi. 

Strides Arcolab Limited ilaç üretimi ve geliştirmesi konusunda faaliyet gösteren uluslararası birilaç şirketidir. Strides Arcolab Limited’in halen Hindistan, Amerika, Polonya, Italya, Brezilya ve Meksika’da fabrikaları bulunuyor. Yaklaşık 50 ülkede faaliyeti bulunan Strides, Latin Amerika, Avrupa, Güney Doğu Asya, Afrika, Avusturalya gibi çok geniş bir coğrafyaya ilaç tedarik etmektedir. Üretim tesisleri FDA, MHRA, TGA ve MCC gibi dünya otoriteleri tarafından akredite edilmiştir. 

Strides’in, Hindistan merkezli olmasına rağmen, Hindistan’da satış ve pazarlama faaliyetleri bulunmamaktadır. Strides, Hindistan’ın pek çok avantajını kullanarak global pazarlara açılmayı başarmış güçlü bir uluslararası firma kimliğini elde etmiş durumda. Strides, UNICEF ve diğer pek çok yardım kuruluşunun sürekli ilaç sağlayıcısı konumundadır. Sandoz, Stada (Almanya), Sigma (Avusturalya), Sorm (Japonya), Perrigo (Amerika ve İngiltere), gibi değişik ülkelerin en büyük ilaç firmaları ile kurduğu ortaklıklarını uzun yıllardan beri başarıyla yürütmektedir. 

Abdi Strides’ın imza töreninde, Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut şunları söyledi: „Bu işbirliği vizyonumuza doğru atılmış çok önemli bir adım. Strides gibi global bir marka ile ortaklık Abdi İbrahim’in yurtdışı pazarlardaki deneyimini pekiştirecektir. Bu anlaşma ile dünyadaki pek çok ülkeye zengin bir ürün portföyü sunabileceğiz. Daha sonra yapılacak ortak geliştirme faaliyetleri de global anlamda Abdi İbrahim’in Ar-Ge yatırımına önemli açılımlar getirecektir.“ 

Strides Arcolab Limited şirketinin Başkan Yardımcısı ve Grup CEO’su Arun Kumar Abdi Strides ile ilgili şunları söyledi: „Abdi Strides, işortaklığı modelimiz için çok önemli bir kilometretaşı. Bu ortaklık anlaşmasının, Abdi İbrahim’in ve Strides’ın sosyal paydaşlarına verimli sonuçlar sağlayacağına eminim.“
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı