Basın Bültenleri


1993 yılından bu yana dünya çapında uygulanan ve bugün 87 ülkede faaliyet gösteren Superbrands (Süper Markalar) listesinin Türkiye sonuçları açıklandı. Ülkemizde 2005 yılından bu yana iki yılda bir yapılan Superbrands listesinin 2012 yılı sonuçlarına göre, Abdi İbrahim listeye giren tek ilaç şirketi oldu.
%62’sini Türk markalarının oluşturduğu listede bu yıl, sırasıyla gıda-içecek kategorisi, kişisel bakım, otomotiv ve internet markaları yer alırken, Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim 159 marka arasında yer alan tek ilaç firması olarak tüm dikkatleri üzerine çekti.
Araştırma şirketi Nielsen’in ölçümleriyle belirlenen Superbrands’in bu yılki Seçici Kurulu’nu, iş dünyası ve özellikle marka konusuyla ilişkili sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri oluşturdu. Markaların seçiminde, şirketlerin büyüklüğünün yanı sıra, teknolojisi, yatırımları, iş gücü kalitesi, yaratıcılığı, markalaşmaya yaptığı yatırım ve marka devamlılığı, sosyal sorumluluk projelerine katkısı, çevre duyarlılığı, etik değerlere uyma ve vergi sıralamasındaki yeri büyük önem taşıdı.
Dünyada 87 ülkede düzenleniyor
Dünyada 87 ülkede düzenlenen ve iki yılda bir gerçekleştirilen Superbrands’in Türkiye bölümünün ilk eleme etabında 1089 marka belirlendi. Seçici Kurul tarafından gerçekleştirilen elemelerin ikinci etabında ise bu sayı 300’e indirildi.
İstanbul, Ankara ve İzmir'de 1600 kişiyle yapılan yüz yüze görüşmeler sonunda araştırma şirketi Nielsen, kısa listeye giren 300 markaya yönelik tüketici değerlendirmelerini gerçekleştirdi. Yapılan bu çalışmalardan sonrasında Türkiye'nin Süper Markaları belirlendi.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı