Basın Bültenleri

Abdi İbrahim Tower,
Contemporary İstanbul Kapsamında
Sanatseverleri ve Gazetecileri Ağırladı
 
Abdi İbrahim Tower, 12-15 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen Contemporary İstanbul kapsamında bu yıl da sanatseverleri ve yurtdışından gelen gazetecileri ağırladı. Konuklar, Abdi İbrahim Tower’dan binanın mimarisi ve Barut Koleksiyonu’ndan oldukça etkilenmiş olarak ayrıldı.
Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Contemporary İstanbul kapsamında sanatseverler ve yabancı gazeteciler, sanatla mimarinin iç içe geçtiği Abdi İbrahim Tower’ı ziyaret etti. 600’den fazla eserden oluşan Barut Koleksiyonu’nun başyapıtlarının sergilendiği Abdi İbrahim Tower, duvarlarını süsleyen çağdaş sanat eserleriyle de, önemli koleksiyonerlerin ve gazetecilerin büyük beğenisini topladı.
Ünlü İtalyan mimar Dante Benini’ye 2006 yılında ‘Yılın Mimarı” Ödülü’nü kazandıran Abdi İbrahim Tower, İstanbul’da gerçekleşen sanat etkinliklerinde, sanatseverlerin en önemli duraklarından biri konumunda. 12 Kasım’da yaklaşık 30 yabancı gazetecinin ziyaret ettiği Abdi İbrahim Tower, 13 Kasım’da da Türkiye ve yurtdışından 65koleksiyonere ev sahipliği yaptı.
Abdi İbrahim Tower’da yerli ve yabancı pek çok sanatçının resim, heykel ve video enstalasyonları yer alıyor. Uzun yıllar boyunca biriktirilen bu değerli eserler, çalışanların sanata ilgi duymasını sağlarken, çalışma ortamına da renk ve keyif katıyor.

SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı