Basın Bültenleri

Sanatla mimarinin iç içe geçtiği Abdi İbrahim Tower’ın duvarlarını süsleyen çağdaş sanat eserleri, yurt dışından gelen önemli koleksiyonerler ve galeriler tarafından ilgiyle izlendi.
Ünlü İtalyan mimar Dante Benini’ye 2006 yılında ‘Yılın Mimarı” Ödülü’nü kazandıran Abdi İbrahim Tower, İstanbul’da birden fazla sanat etkinliğinin düzenlendiği İstanbul Bienali döneminde uluslararası koleksiyonerlerin ilk durağı oldu.
 
12. İstanbul Bienali kapsamında Türkiye’ye gelen Tate Modern Museum’a ile bağlantılı Parasol Grubu’nun önemli üyelerinden oluşan uluslararası koleksiyonerler; Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut’un eşi Berrak Barut’un nezaretinde Abdi İbrahim Tower sergilenmekte olan eserleri inceleme imkanı buldu. Berrak Barut’un Abdi İbrahim Tower’da sergilenen eserler ve sanatçılar hakkında geniş bilgiler aktardığı gezi sonrasında koleksiyonerler sergilenen eserler karşısında hayranlıklarını gizleyemedi ve sanatçıların farklı eserlerini inceleme imkanı bulabilecekleri galeriler hakkında Barut’tan bilgi aldı.
 
Abdi İbrahim Tower’da bir başka önemli sanat etkinliği ise,  birçok uluslararası koleksiyonerin ilgiyle izlediği güncel sanatın önde gelen galeri ve sanatçılarını biraya getiren  “Artbeat İstanbul” çerçevesinde gerçekleşti. İstanbul Bienal’i ile eş zamanlı olarak düzenlenen “Artbeat İstanbul” etkinliğine dünyanın farklı yerlerinden katılan ve birbirinden önemli koleksiyonerler, galeri ve sanatçılardan oluşan bir grup Abdi İbrahim Tower’da sergilemekte olan eserleri yine Berak Barut nezaretinde izleme imkanı buldu. Grup, Abdi İbrahim Tower’ın modern bir ofis binası olmaktan öte adeta çağdaş bir sanat müzesi hissiyatı yarattığını belirttiler.  
 
Abdi İbrahim Tower’ın toplantı salonlarından yemek bölümüne kadar tüm duvarlarını süsleyen çağdaş yerli ve yabancı sanatçılara ait birbirinden değerli eserler, çalışanlara resim sanatını sevdirirken aynı zamanda çalışma ortamına da renk ve keyif katıyor. Yerli ve yabancı onlarca sanatçının birbirinden farklı eserlerinin sergilendiği Abdi İbrahim Tower, sık sık Türk ve yabancı koleksiyonerler tarafından ziyaret ediliyor. 
 
Uzun yıllardır biriktirdiği resim koleksiyonu ile Türkiye’nin önemli koleksiyonerleri arasında yer alan Abdi İbrahim Başkan’ı Nezih Barut, günümüzde çağdaş sanata yatırım yapan en önemli isimlerden biri olarak kabul ediliyor.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı