Basın Bültenleri

Türkiye ilaç sanayinin lideri Abdi İbrahim'in Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, EduPlus tarafından düzenlenen IV. Liderlik Zirvesi'nde "Liderlik Ödülü" aldı. Nezih Barut, 12 Nisan 2007 tarihinde gerçekleşen zirvede yaptığı konuşmada, kendi liderlik yaklaşımı ve yönetim tarzı hakkında bilgi aktararak, deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. 

Abdi İbrahim'in üçüncü kuşak temsilcisi Nezih Barut, IV. Liderlik Zirvesi'nde başarılı yönetim tarzı ve liderlik yaklaşımı ile "Liderlik Ödülü" aldı. EduPlus Eğitim & Danışmanlık tarafından 12 Nisan 2007'de düzenlenen zirve, Türkiye'den ve dünyadan çok sayıda holding başkanı, CEO, genel müdür, siyasetçi ve sanatçının katılımı ile gerçekleştirildi. Abdi İbrahim İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, zirvenin "Yeni Liderlik Yaklaşımı ve Geleceğin Liderleri-Liderlerin Sahip Olması Gereken Özellikler" başlıklı oturumda da bir konuşma yaparak görüşlerini dile getirdi. 

Nezih Barut, aldığı liderlik ödülü'nün kendisi ve Abdi İbrahim için değerinin büyük olduğunu belirterek, günümüz ve geleceğin liderlik anlayışını kendi tecrübelerinden yola çıkarak anlattı. Barut şunları söyledi: "Hepimizin, özgün liderlik tarzımızı ortaya koymamız gerekiyor. Aslında, farkında olmadan hepimiz; kişiliğimiz, çevremiz, ülkemiz, kısacası bulunduğumuz ortamın, dinamiklerinden etkilenerek, özgün tarzımızı ortaya koyuyoruz. Hiçbirimiz, bir diğerine benzemiyoruz ve benzeyemeyiz de! Bir liderin, her şirkette başarılı olacağını da düşünmüyorum. Biz geldiğimiz yere, "kendi doğrularımızı en iyi şekilde uygulamaya çalışarak, zaman içinde kendimizi geliştirerek, değişime açık olarak" ulaştık. Sürekli büyüyerek sektör liderliğine ulaşmamızın ve önümüze çok daha büyük hedefler koymamızın arkasında, benim ve takım arkadaşlarımın ‘özgün liderlik' anlayışı yatıyor. Cesaret, girişimci ruh, fırsatları iyi değerlendirme, mevcut durumu iyi yorumlayarak, geleceğe yönelik isabetli kararlar verme ve her zaman en iyisini sunma kararlılığı, zorlukları aşmamızı sağladı. Hem firmamız gün geçtikçe büyüdü, hem de sektör adına pek çok ilki gerçekleştirdik." 

IV. Liderlik Zirvesi'nde aralarında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de bulunduğu, farklı alanlarda başarılara imza atan Türkiye'nin önde gelen isimleri ödül aldı. İstanbul Princess Hotel'de gerçekleşen zirvede kapsamındaki 3 panel ve 9 ana oturumda yönetim ve liderlik konuları ele alındı. Yaklaşık 500 katılımcının olduğu, Türkiye'nin önemli holdinglerinin sahipleri ve CEO'larının konuşmacı olarak yer aldığı Liderlik Zirvesi, yeni liderler yaratılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Zirvede konuşmacı olarak yer alan yerli ve yabancı şirketlerin yöneticileri de kendi tecrübelerini aktararak lider adaylarına yol gösteriyor. Liderlikle ilgili çok çeşitli bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, yeni fikirlerin doğduğu, yeni bakış açılarının geliştirildiği zirve zengin bir liderlik platformu oluşturuyor. 

Nezih Barut 

1952 yılında İstanbul'da doğan ailedeki üçüncü kuşak eczacı olan Nezih Barut, 1976 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu. Barut, temeli 1910 yılında dedesi Abdi İbrahim Bey tarafından atılan Abdi İbrahim İlaç Fabrikası'nda 1976 yılında göreve başladı. 31 yıldır Abdi İbrahim İlaç'ta görev yapan Barut, sırasıyla üretim müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı ve genel müdürlük yaptı. Halen Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüten Barut, İlaç İşverenler Sendikası (İEİS) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Eczacılar Odası, İstanbul Ticaret Odası (ITO), 1907 Fenerbahçe Derneği ve FB Spor Kulübü üyesi.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı