Basın Bültenleri

Avrupa İş Ödülleri (European Business Awards) “UKTI Yenilikçilik Ödülleri Kategorisi”nde iş stratejilerini 16 Eylül Cuma günü Londra’da jüriye sunan Türk ilaç pazarının lider firması Abdi İbrahim, 22 Kasım 2011’de Barselona kentinde düzenlenecek törende ülkemizi temsil edecek.
Şirketleri yenilikçilik, iş mükemmeliyetçiliği ve en iyi uygulama alanlarında desteklemek amacıyla gerçekleştirilen Avrupa İş Ödülleri Yarışması, ‘’Yılın İşvereni Ödülü’’, ‘’Müşteri Odaklılık Ödülü’’, ‘’UTKI Yenilikçilik Ödülü’’ kategorileri başta olmak üzere toplam 10 kategoriden oluşuyor.
Avrupa genelinde 9 ülkeden 3500 firmanın başvurduğu yarışmanın Haziran ayında gerçekleştirilen sertifika töreninde Abdi İbrahim, 25 firmadan biri olarak seçilmiş ve Abdi İbrahim CEO’su Candan Karabağlı “ülke temsilciliği sertifikası” almıştı.  
  
Yarışmanın ilk etabında ise Abdi İbrahim, “uzun vadeli global iş hedeflerini yenilikçi yaklaşımlarla hayata geçirme politikası” ile “UKTI Yenilikçilik Ödülleri” Kategorisi’nde Avrupa’daki 10 adaydan biri olarak seçildi ve 16 Eylül Cuma günü Londra’da iş stratejilerini büyük jüriye sundu.
 
Sunumların ardından Abdi İbrahim, CEO Candan Karabağlı’nın da katılımı ile 22 Kasım 2011’de Barselona kentinde düzenlenecek olan törende Türkiye’yi temsil edecek.  
 
Abdi İbrahim’in, European Business Awards’ta değerlendirilen iki yenilikçi ürün projesi, AR-GE çalışmalarına yapılan büyük yatırım ve sürekli gelişmeye odaklanmış insan kaynakları stratejisinin sonucu geliştirildi.
 
Dünyada ilk kez Abdi İbrahim’in Ar-Ge çalışmalarıyla hayata geçirilen ağızdan susuz olarak alınabilecek “ODT tablet” ve iki farklı molekülün aynı tablette birleştirilmesi ile oluşan “kombinasyon ürün”ün kendilerini yarışmada başarıya taşıdığını dile getiren Abdi İbrahim CEO’su Candan Karabağlı, “2011 senesi bizim için çok başarılı ve gurur verici geçti. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de akredite olmuş ilk ilaç Ar-Ge Merkezimiz ile “Altın Havan” ödülünü kazandık. Eczacılık Dergisi tarafından verilen bu ödülün akabinde Türkiye’yi Avrupa’nın en prestijli ödül yarışmasında temsil ediyor olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.
 
Bu yıl 5.si düzenlenen Avrupa İş Ödülleri, HSBC, Infosys, RSM International ve İngiltere Ticaret Bakanlığı’nın Uluslararası Kurumu (UTKI) tarafından desteklenmektedir. 
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı