Basın Bültenleri

Türk ilaç sektörünün öncü ve lider firması Abdi İbrahim, yenilikçi bakış açısı ile Sağlık Ürünleri Kategorisi’ni genişleterek a.i.d (Abdi.İbrahim.Destek) markası altında sunduğu bitkisel içerikli boğaz pastilleri için hazırladığı viral kampanya ile ile 1 aylık süreçte, 26 video sitesi üzerinden yaklaşık 400 bin kişiye ulaşıldı.
Türk ilaç pazarında 2003 yılından bu yana liderliğini sürdüren Abdi İbrahim, Sağlık Ürünleri kategorisinde yarattığı markalar ile ürün yelpazesini genişletmeye devam ederken, a.i.d (Abdi.İbrahim.Destek) markası altında sunduğu bitkisel içerikli boğaz pastilleri için çekilen filmi ile sosyal medyada büyük ilgi gördü.
 
Abdi İbrahim’in, a.i.d (Abdi.İbrahim.Destek) markası altında sunduğu bitkisel içerikli boğaz pastilleri için çekilen viral video toplam 26 videositesinde yaklaşık 400 bin kez izlendi. Reklam filmi ile ilgili olarak Ekşi Sözlük’te 80 adet pozitif olmak üzere 8 sayfa yazı yazıldı, reklam filmi, alkislarlayasiyorum.com’da 2 gün boyunca “Günün En Çok İzlenen Videosu” oldu ve en önemli sosyal medya araçlarından olan Twitter’da konu hakkında bine yakın tweet atıldı. Tüm kanallar üzerinden videoya erişim ise 2 milyonu buldu. Toplam 46 saniye süren videonun, ortalama izlenme süresinin 46 saniye olması da yakalanan başarıyı gözler önüne serdi.
 
a.i.d Boğaz Pastilleri, bir televizyon programında “Bir Tek Dileğim Var Mutlu Ol Yeter” adlı şarkıyı seslendirirken detone olan ve sosyal medyada “Detone Abi” adıyla en çok izlenenler arasına giren şarkıcının filmini farklı bir bakış açısıyla tekrar yorumladı. Hazırlanan filmdeki yaratıcı fikir; şarkıcının yüksek perdeden söylemeye çalışırken, detone olmaya başladığı ana odaklanıp, daha sonrasında efsanevi müzik grubu Led Zeppelin’in “Black Dog” şarkısının giriş sözleri ile devam ettirmesine dayanıyor. Led Zeppelin yorumu Türk ezgileri ile harmanlanıyor ve sonunda tekrar İbrahim Tatlıses’in “Mutlu Ol Yeter” sözleri ile son buluyor. a.i.d Boğaz Pastilleri’nin işlevi “Her ihtiyacın olduğunda” alt bantı ile belirtiliyor.   
 
400 bin kişi tarafından izlendi
 
Yönetmenliğini Can Faki’nin yaptığı ve şarkıcı Tolga Akdoğan’ın katkılarıyla 1 günde çekilen videoda tüm ayrıntıların birebir aynısı oluşturulmaya çalışıldı. Şarkıcının kıyafetinden saçına, müzisyenden, yanlış söylenen şarkı sözlerine kadar aynı stüdyo ortamında videonun tekrar çekimi gerçekleştirildi ve böylece bir şarkıcının detone olmasını konu alan eğlenceli film 1 aylık süreçte, 400 bin kişi tarafından izlendi. 

Reklam Künyesi
 
Reklamveren:Abdi İbrahim
Reklamveren Temsilcisi:Abdi İbrahim Sağlık Ürünleri Departmanı
Reklam Ajansı:Über
Yaratıcı Grup:Mehmet Yıldırım, Hande Arslan
Sağlık Ürünleri Pazarlama Direktörü:Hayal Tepe
Marka Direktörü:İpek Dağ
Marka Yöneticisi:Gizem Günalp
Yönetmen:Can Faki
Yardımcı Yönetmeni:Sıla Ünlü
Prodüksiyon Şirketi:Tavuk Film (http://www.tavukfilm.com/)
Şarkıcı:Tolga Akdoğan
 
Videoyu aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz:
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/134195/detone-abiden-led-zeppelin-yorumu
http://www.youtube.com/watch?v=DWryK6Pu9hY
 
 a.i.d Boğaz Pastili’nin 4 farklı çeşidi bulunuyor
 
Çeşitli bitkisel özlerin kullanılması ile oluşturulan a.i.d boğaz pastili ailesinde; Ballı ve Propolisli pastilin yanı sıra Ekinezya ve C Vitaminli, Meyan Köklü ve Hurmalı ile Kekikli olmak üzere 4 farklı ürün bulunuyor.
 
Doğal antibiyotik: Propolis
 
Bal arılarının; ağaç tomurcuklarından, kabuklarından ve bitki yapraklarından toplayarak kovanlarına taşıdıkları, polen ve enzim katkısında bulundukları reçineli bir madde olan Propolis, doğal bir antibiyotik olarak etki gösteriyor.
 
Gücünü ilk farkeden Hippokrates
 
Halk arasında Arı Reçinesi olarak da bilinen ve kovandaki bakteri ve mantarlar üzerinde bir tür antibiyotik etkisi gösteren propolisin destekleyici gücünü, ilk olarak modern tıbbın kurucusu olarak kabul edilen Hippokrates (MÖ 460-377) fark ediyor.
 
Günümüzde, özellikle Uzak Doğu ülkelerinde propolis kullanımı hayli yaygın görülüyor. Birçok uzmana göre Uzakdoğulu kişilerin bağışıklık sisteminin güçlü oluşunun ve yaşam sürelerinin Avrupa’daki yaş ortalamasının üzerinde olmasının en büyük nedeni düzenli olarak Propolis kullanmaları olarak gösteriliyor. 
 
Abdi İbrahim’in Diğer Sağlık Ürünleri Bruno ve Youplus
 
Abdi İbrahim’in Sağlık ürünleri kategorisinde yarattığı  yüzde 100 Türk markası olan ilk ürünü Bruno, yeni doğan bebeklerde uykusuzluk, iştahsızlık ve alt solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olan burun tıkanıklığını önlüyor.
 
Abdi İbrahim 2012 senesinde, "Herkesin Biraz Desteğe İhtiyacı Vardır" mottosuyla sağlık ürünleri kategorisine, artı değer katılmış ürünler olarak Youplus destek ürünlerini de ekledi. Youplus, Türkiye pazarında Vitamin, Mineral, Omega-3 ve Gıda takviyeleri gruplarını içeren destek ürünleri alanında geniş bir ürün portföyüne sahip.
 
Editöre Not:
 
Ballı ve propolisli a.i.d Boğaz Pastili
Bal arılarının kavak, meşe, kayın, okaliptüs, akasya ve kozalaklı ağaçlar başta olmak üzere ağaç tomurcuklarından, kabuklarından ve bitki yapraklarından toplayarak kovanlarına taşıdıkları, polen ve enzim katkısında bulundukları reçineli maddeye propolis (Arı reçinesi) adı veriliyor. Kovandaki bakteri ve mantarlar üzerinde bir tür antibiyotik etkisi gösteren propolisin faydalı gücünü ilk olarak modern tıbbın kurucusu olarak kabul edilen Hippokrates (MÖ 460-377) fark ediyor. Günümüzde, özellikle Uzak Doğu ülkelerinde propolis kullanımı hayli yaygın görülüyor. Bir çok uzmana göre Uzakdoğulu kişilerin bağışıklık sisteminin güçlü oluşunun ve yaşam sürelerinin Avrupa’daki yaş ortalamasının üzerinde olmasının en büyük nedeni düzenli olarak Propolis kullanmaları olarak gösteriliyor. Propolis doğal bir antibiyotik ve antioksidandır.
 
Bal, arılar tarafından çiçeklerden ve meyve tomurcuklarından alınarak yutulan nektarın arıların “bal midesi” denilen organlarında invertaz enzimi sayesinde kimyasal değişime uğramasıyla oluşan ve kovandaki petek hücrelerine yerleştirilen çok faydalı bir besin maddesidir.
 
Ekinezya ve C Vitaminlia.i.d Boğaz Pastili
Anavatanı Kuzey Amerika olan, papatyagiller ailesinden bir bitki olarak yer alan ekinezyanın kök ve toprak üstü kısımları kullanılıyor. Ekinezya, Birleşik Amerika ve Avrupa’da solunum yolu enfeksiyonlarından korunma amacıyla yaygın olarak kullanılırken, bağışıklık sisteminin doğal destekleyicisi olan bitkiler arasında en önde geliyor. 1930'lardan beri yapılan araştırmalar sonucunda, bitkinin özellikle kök kısımında bakteri ve virüs gibi mikroorganizmalara karşı hayli etkili olan maddeler bulunduğu ortaya çıkmıştır.
 
Suda eriyen bir vitamin olan C Vitamini, günümüzde en yaygın biçimde kullanılan vitaminlerin başında gelmektedir. C Vitamini güçlü bir antioksidandır.
 
Meyan Köklü ve Hurmalıa.i.d Boğaz Pastili
Anavatanı Avrupa ve Asya olan ve baklagiller ailesinin üyeleri arasında bulunan bir bitki olan meyanın (Glycyrrhiza glabra) takviye edici gıda olarak kök kısmı kullanılıyor. Türkiye’de doğal ortamın bir parçası olarak yetişen bitki, günümüzde özellikle Güney Avrupa’daki birçok ülkede, Kuzey ve Güney Amerika’da, Çin ve Rusya’da solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisine destek oluyor. Geleneksel Çin tıbbının en eski bitkisel ilaçlarından biri olan meyan, günümüzde batı dünyasında da popülerlik kazanmıştır.
 
Kekikli a.i.d Boğaz Pastili
Anavatanı Avrupa, Kuzey Afrika ve Asya olan ve ballıbabagiller ailesinde yer alan kekiğin (Thymus vulgaris), yaprak ve çiçek kısımları kullanılıyor. Kekik, Türkiye’de doğal ortamın bir parçası olarak yetişirken, günümüzde özellikle Avrupa ve Asya’daki birçok ülkede ve Kuzey Amerika’da, solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde yaygın bir biçimde kullanılıyor. Ülkemizde, Balkan ve Akdeniz ülkelerinde çok uzun yıllardır bir tür halk ilacı olarak kullanım geçmişi bulunan kekiğin en önemli tedavi edici özellikleri arasında balgam söktürücü ve daralmış bronşları genişletici etkileri bulunuyor. Kekik, geçmişte olduğu gibi günümüzde de soğuk algınlığı, grip ve bronşite bağlı özellikle balgamlı öksürük yakınmasının tedavisinde yardımcı olarak kullanılıyor.
 
ABDİ İBRAHİM HAKKINDA:
 
Abdi İbrahim, 1912 yılından bu yana güçlü vizyonu dinamik yapısı ve çağdaş bakış açısıyla toplum sağlığının iyileştirilmesi için çalışmaktadır. Türkiye ilaç sektörünün lideri olan Abdi İbrahim; 3.400’e yakın nitelikli insan gücüyle sektördeki en yüksek istihdamı yaratan ve en geniş satış kadrosuna sahip ilaç firmasıdır. Türkiye’nin akredite olmuş ilk Ar-Ge merkezini kuran Abdi İbrahim, her yıl cirosunun %5’ini Ar-Ge’ye ayırmaktadır.  Portföyündeki 160 marka, 350 milyon kutu üretim kapasitesi ve 30’a yakın lisansör ile başarısını uluslararası platformlara da taşıyarak 20’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. İnsana ve çevreye duyarlılık bilinciyle hareket eden Abdi İbrahim 2010 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi Global Compact’a imza atarak, tüm faaliyetlerini güvenilirlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri ile yürütmektedir. 100. yılında “Akılcı İlaç Kullanımı Kampanyası”nı hayata geçiren Abdi İbrahim, kampanya ile toplum sağlığı ve ülke ekonomisi açısından önem taşıyan bilinçsiz ilaç kullanımı konusunda, toplumsal farkındalık düzeyini artırmayı ve uzun vadede davranış değişikliği yaratabilmeyi amaçlıyor.www.abdiibrahim.com.tr  
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı