Basın Bültenleri

Türkiye ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim’in birlikte çalıştığı, endüstriyel binalar ve ilaç üretim tesislerinde duayen olarak kabul edilen Dante Benini, İtalya’da “Yılın Mimarı” seçildi. Milano’da düzenlenen ödül törenine katılarak Dante Benini’nin mutluluğunu paylaşan Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, ünlü mimarın başarısından dolayı gurur duyduklarını belirtti. 

İlaç sektöründeki öncü ve yenilikçi yaklaşımını yatırımlarında da sürdüren Abdi İbrahim, üretim tesisi, Ar-Ge ve ofis binasının yapımında ünlü İtalyan mimar Dante Benini ile çalışıyor. Dante Benini, aralarında Abdi İbrahim tesislerinin de bulunduğu başarılı çalışmalarından dolayı İtalya’da “Yılın Mimarı” seçildi. Abdi İbrahim’in Bahçeşehir’deki üretim tesislerinin, Ar-Ge binasının ve Maslakta’ki yeni yönetim merkezinin yaratıcısı olan Dante Benini, ödülünü 17 Şubat 2007’de Milano’da düzenlenen törenle aldı. 

Ödül törenine katılan Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, ünlü mimarın başarısından dolayı gurur duyduklarını belirterek: “Dante Benini gibi kendi alanında çok önemli başarılara imza atmış bir isimle birlikte çalışmaktan dolayı çok mutluyuz. Kendisi tarafından projelendirilen ve hem sektörümüzde hem de Avrupa’da örnek olarak gösterilen tesislerimizin, kendisinin ‘Yılın mimarı’ seçilmesinde katkıda bulunması bizler için sevinç kaynağı. Bu nedenle Dante Benini ile aynı heyecanı paylaşıyor, birlikte daha birçok güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum.”dedi. 

Abdi İbrahim’de Dante Benini imzası… 

Abdi İbrahim, Dante Benini'nin mimarlığını üstlendiği, İstanbul Bahçeşehir’de 2000 yılında faaliyete geçen en son teknolojiyle donatılmış tesisiyle çağın öncülüğünü yapıyor. İtalyan mimarın elinden çıkan fabrika, minimalist yaklaşımın bütün özelliklerini taşıyor. 45 bin m² alana kurulan ve en son üretim teknolojileri donatılmış olan tesis Avrupa’da örnek olarak gösteriliyor. 

Dante Benini imzasını taşıyan diğer Abdi İbrahim projeleri ise, akıllı bina tanımına uyan özelliklere sahip Ar-Ge binası ile Maslak’ta yapımı süren merkez yönetim binası. 

Dante Benini… 

59 yaşındaki Dante Benini, İtalya’da başladığı ve 68 öğrenci olayları nedeniyle ara verdiği eğitimini 32 yaşında Brezilya’da tamamladı. Ünlü mimar, çalışmalarını halen Londra ve Milano’da sürdürüyor. Benini, Milano’daki çalışmalarını 26 bin m² alan üzerine kurulu stüdyosunda yürütüyor. İtalya’nın yanı sıra pek çok ülkede önemli projeler gerçekleştiren ve ülkesinde “Yılın Mimarı” ünvanını kazanan Dante Benini’nin hayali, doğduğu yer olan Milano’da yaşayanlara daha yaşanılır bir şehri geri vermek.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı