Basın Bültenleri

Universum’un Türkiye’deki ‘İdeal İşveren Araştırması 2015’ sonuçlandı
Gençler, Abdi İbrahim’i “En İdeal İşveren” Seçti
Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, Universum’un Türkiye’de yaptığı, üniversite öğrencileri ve genç profesyonellerden oluşan 42 bin 137 kişinin katıldığı “İdeal İşveren Araştırması 2015”te ilaç sektörünün en çekici işvereni seçildi.
103 yıldır hayatı ve dünyayı iyileştirmek üzere; cesur, öncü ve yenilikçi çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, bir alanda daha farkını ortaya koydu.
26 yıldır 55 ülkede milyonlarca üniversite öğrencisi, yeni mezun ve genç profesyonelin katılımıyla ideal işveren algısı üzerine araştırmalar yapan ve 2 bin 200 üniversiteyle işbirliği halinde olan Universum'un, bu yıl Türkiye’de yaptığı “İdeal İşveren Araştırması 2015”e göre Abdi İbrahim, Sağlık/Tıp (Healt/Medicine) kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şirket, sağlık, tıp ve fen bilimleri öğrencileri tarafından ilaç sektöründe Türkiye’nin en çekici işvereni seçildi.
Türkiye’de bu yıl üçüncüsü yapılan araştırmaya; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Adana ve Trabzon’da 31 üniversiteden 34 bin 465 üniversite öğrencisi ve bu üniversitelerden mezun 7 bin 672 genç profesyonel katıldı.
Katılımcılardan içgörü toplayan Universum’un araştırmasında oluşan dataya, gerçek dağılımı en iyi şekilde temsil edecek biçimde, ağırlıklı ortalama uygulandı. Huni yaklaşımı (funnel approach) ile web tabanlı olarak gerçekleştirilen araştırmanın ilk aşamasında katılımcıların şirketlerle ilgili farkındalığı, ikinci aşamasında farkına vardıkları bu şirketlerde çalışmayı düşünüp düşünmeyecekleri, en çekici işveren listelerini oluşturan üçüncü aşamasında ise ideallerindeki beş şirketi belirlemeleri istendi. Araştırmanın ilk adımı marka bilinirliği ve imajını ölçerken, son aşaması şirketin bir işveren olarak ne derece çekim gücüne sahip olduğunu ortaya koydu.
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı