Basın Bültenleri

İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan Abdi İbrahim’e Ziyaret
Bir asrı aşkın süredir öncü, cesur ve yenilikçi çalışmalarıyla hayatı ve geleceği iyileştirmek için faaliyetlerini aralıksız sürdüren Abdi İbrahim, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin sağlık bakanları ve üst düzey yöneticilerini Hadımköy’de bulunan üretim tesislerinde ağırladı.
 
5. Sağlık Bakanları Konferansı kapsamında Türkiye’de bulunan İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin sağlık bakanları ve üst düzey yöneticilerinden oluşan 60 kişilik bir heyet Abdi İbrahim’in Hadımköy’de bulunan üretim tesislerini ziyaret etti. Aralarında Afganistan Sağlık Bakanı Ferozuddin Feroz, Azerbaycan Sağlık Bakan Yardımcısı Elsever M. Agayev ve Kırgızistan Sağlık Bakanı Yardımcısı Amangeldi Murzaliev’in de olduğu heyeti, Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut ve Abdi İbrahim CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu ağırladı.
Abdi İbrahim İş Geliştirme Direktörü Elif Elkin’in yaptığı ve Abdi İbrahim ve üretim tesisleriyle ilgili tanıtıcı bilgileri içeren sunumun ardından heyet, tesisleri gezdi. Üretim, Kalite Kontrol, Ar-Ge, Lojistik ile geçtiğimiz aylarda temelleri atılan AbdiBio’yu gezen ziyaretçiler, şirketin başarı hikayesinden ve son teknolojiyle donatılan tesislerden oldukça etkilendiklerini belirttiler.
Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Abdi İbrahim CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu, Abdi İbrahim olarak 103 yıldır hayatı ve geleceği iyileştirmek için çalıştıklarını, şirketin bugün 50 ülkeye yaptığı ihracat ve yabancı ortaklarla sürdürdüğü güçlü işbirlikleri ile uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla yürüdüklerini söyledi. Taşpolatoğlu şöyle konuştu: “Dev firmalarla yaptığımız ortak yatırımların dışında dünyanın önde gelen ilaç firmalarıyla imzaladığımız lisansörlük anlaşmaları da bu yolda bize güç veriyor. Bu yıl beşincisi gerçekleşen İslam İşbirliği Teşkilatı Sağlık Bakanları Konferansı’na ülkemizin ev sahipliği yapmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Üye devletler arasında işbirliği ve dayanışmayı güçlendirmeyi amaçlayan bu değerli teşkilatın, sağlık alanında da yeni işbirliklerinin yaratılmasına olanak sunmasının İslam dünyasını sağlıkta çok daha ileri noktalara taşıyacağına inanıyorum.”
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı