Basın Bültenleri

GÜÇLÜ BİR GRİPSAVAR: GÜNEY AFRİKA SARDUNYASI

GRİBİ DOĞAL YOLLARLA ATLATMAK MÜMKÜN 

Soğuk havaların etkisi ile birlikte kış hastalıklarında da artış yaşanıyor. “Paçavra hastalığı” olarak bilinen grip kişiyi bir anda yatağa düşürüp yaşam kalitesini olumsuz etkileyebiliyor.

“Umckaloabo” adıyla da bilinen doğal kaynaklı Güney Afrika Sardunyası kökü sıvı ekstresinin, özellikle kış aylarında kendini gösteren gribe karşı mücadeledeki etkisi yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır.

Soğuk havaların yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde nezle, grip, soğuk algınlığı gibi tüm üst solunum yolu enfeksiyonlarında artış gözleniyor. Soğuyan havalar, toplu taşıma araçlarında geçen zaman, aile bireylerinden birinin hasta olması gibi etkenler kış hastalıklarını beraberinde getiriyor ve grip bir kere aileye girdi mi herkese bulaşmadan çıkmıyor.

Uykusuzluk, yeme alışkanlığında ortaya çıkan değişikler, sigara dumanı soluma, havasız ortamlarda bulunma gibi unsurların tetiklediği grip belirtileri arasında kas ağrısı, burun akıntısı, boğaz ağrısı, öksürük ve burun tıkanıklığı görülüyor.

Özellikle salgınların yaşandığı dönemlerde doktora başvuranların yaklaşık %50’sine grip teşhisi konuluyor. Yetişkinler yılda 2 ila 5 kez bu hastalığa yakalanırken, okul çağındaki çocuklar ise yıl içinde yaklaşık 7 ila 10 kez soğuk algınlığı/ grip geçiriyor. Çalışan kişilerin hastalık nedeniyle aldıkları raporlar da iş kaybına neden olabiliyor.

Grip ilaçla 1 hafta ilaçsız 7 gün mü?

HAYIR! Gripseniz hızla iyileşmek mümkün…

Grip belirtilerinin ortaya çıkması ile ilk önce doğal tedavi yöntemlerine başvuruluyor; hastaların bir kısmı ise belirtilerin kendi kendine geçmesini bekliyor fakat kendi kendine geçmesini beklemek, bazen hastalğın süresinin uzamasına, hatta daha ciddi komplikasyonlara yol açabilir.

Gripseniz hastalığı çevrenize bulaştırmadan daha hızlı ve kolay atlatabilmek doğal kaynaklı tedavi ile mümkün! “Umckaloabo” adıyla da bilinen doğal kaynaklı Güney Afrika Sardunyası kökü sıvı ekstresinin, özellikle kış aylarında kendini gösteren gribe karşı mücadeledeki etkisi yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır.

Güney Afrika sardunyası antiviral özelliği ile kış aylarını kabusa çeviren gribe karşı hızlı & etkili bir tedavi yöntemi olarak biliniyor. Gribin yanı sıra akut bronşit, akut sinüzit, akut tonsillofarenjit’te de etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

1 yaşından itibaren güvenle kullanılabilen Güney Afrika Sardunyası, hem gribi tedavi ediyor, hem de hastalık esnasında bağışıklık sistemini destekleyerek hastalığı hızla atlatmayı sağlıyor. Üstelik Güney Afrika Sardunyası diğer ağrı kesici, ateş düşürücü gibi semptomatik ürünlere gereksinimi ve gereksiz antibiyotik kullanımını da azaltıyor.

SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI YAN ETKİ BİLDİR
© 2016-2019 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Recep Erşahin