Basın Bültenleri

Abdi İbrahim, su verimliliği çalışmalarıyla sektöre örnek olacak tasarruf oranlarına ulaşıyor.
Çevre Yönetim Sistemi uygulamalarıyla dikkate değer tasarruf sonuçları alan Abdi İbrahim, sağlıklı bir yaşamın temel taşı olan temiz suyun tüketimi konusunda da son derece özenli davranıyor.
Abdi İbrahim’in su sistemi teknisyenlerinin yaptığı ölçümlere göre şirket 2009 yılında 2269 m3 su tasarrufu sağladı. Dört kişilik bir ailenin aylık su tüketiminin ortalama 15 m3 olduğu düşünüldüğünde; yapılan tasarruf 1 ayda 151 evin, 1 yılda ise 12 evin temiz su ihtiyacına karşılık gelebilecek kadar yüksek bir orana sahip.
Abdi İbrahim Üretim Tesislerinde, kuyulardan temin edilen su yeryüzüne çıktığı andan itibaren kontrol altında tutuluyor. Hassas çalışmalar ve otomatik kontrol sistemleri sayesinde, yalnızca ihtiyaç duyulan miktarda su yer altından çıkarılıyor ve suyun her aşamada tasarruflu kullanılması konusunda gerekli tüm tedbirler alınıyor. Abdi İbdahim laboratuvarlarında hem fotoselli hem de filtreli musluklar kullanılıyor. Üretim alanlarında suyun sadece ihtiyaç duyulduğu oranda akmasını sağlamak amacıyla tabancalı sistemler kullanılıyor. Alt yapı tesisatındaki özel bir düzenleme sayesinde, su arıtma sistemlerinin normal işleyişinde oluşan suların ve ters yıkama sularının bahçe sulamada değerlendirilmesi sağlanıyor. Bahçe sulama için ayrıca, yağmur suyu kanalından elde edilen sular da değerlendiriliyor.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı