Basın Bültenleri

“Üretim standartları, teknolojisi ve kapasitesi açısından çok gelişmiş bir ilaç endüstrisine sahibiz,” diyen Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, Türk ilaç sektörünün ülkemizin yurt dışındaki gurur kaynağı olduğunun da altını çizdi. Aynı zamanda, İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı olan Nezih Barut; “Abdi İbrahim olarak üretim ve Ar-Ge tesislerine sürekli yatırım yapıyoruz. İlaç sektöründen kazandığımızı tekrar sektöre aktarıyoruz,” dedi.
Nezih Barut sözlerini şöyle sürdürdü:
“Abdi İbrahim’in kısa ve orta vadeli stratejik hedefleri arasında standart eşdeğer ilaçların yanı sıra, özgün çalışmalarla farklılaştırılmış ve artı değerli ürün geliştirilmesi de yer alıyor. Örnek vermek gerekirse: Ar-Ge merkezimizde farklı iki etken maddeyi tek bir tablette kombine ettik ve ağrı kesici ile enflamasyon giderici olarak ruhsat başvurusunu yaptık. Bu iki etken madde dünyada ilk kez bizim tarafımızdan kombine edildi. 2010 sonunda ruhsatlandırılmasını beklediğimiz bu ürün ile hastalar 2 farklı tablet yerine tek bir tablet alacaklar ve böylece hem daha üstün bir etki görecekler hem de kullanım kolaylığı sağlanmış olacak. Bu durum tedavinin başarısı ve hasta memnuniyeti açısından çok önemli.”
Abdi İbrahim’in, astım tedavisinde kullanılmak üzere geliştirdiği ürünü için bugün Avrupa Birliği üyesi toplam 24 ülkede ruhsat başvurusu yapılmış durumda ve ilacın Güney Kore’de ruhsatlandırılması 2010 yılı başından gerçekleşti. Abdi İbrahim’in, yüksek tansiyon tedavisinde kullanılabilecek diğer bir ürünü de 2011‘de Avrupa pazarına sunulacak. Dünyanın en büyük 100 ilaç şirketi arasında yer alan tek Türk şirketi olmayı başaran Abdi İbrahim; üretim, Ar-Ge ve ihracat çalışmalarıyla ülkemizin yurt dışındaki gurur kaynağı olmayı sürdürüyor.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı