Basın Bültenleri

012’de 100. kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan Abdi İbrahim hedeflerini daha da büyütüyor: şirketin ihracat potansiyelinde hedeflediği rakam 100 milyon dolar.
KKTC, Orta Doğu, Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Asya Pasifik bölgelerinde faaliyet gösteren Abdi İbrahim, ihracat yaptığı tüm ülkelerde “Made in Turkey” kavramının kaliteyle özdeşleşmesine de katkıda bulunuyor. Yakın bir zamanda Abdi Pharma’yı Portekiz’de faaliyete geçiren şirket, böylece Avrupa’daki ilk şubesini de açmış oldu.
Abdi İbrahim çalıştığı uluslararası lisansör sayısıyla da Türkiye pazarında lider. Şirket, alanında dünyanın en seçkin isimleri arasında yer alan 40 uluslararası lisansörle çalışıyor.
Bağımsız proje yönetim ve danışmanlık şirketi IMS’nin verilerine göre Abdi İbrahim, son 20 yılın en uzun süre lider kalmayı başaran firması oldu. Başkan Nezih Barut, pazar payını 2010 yılında %7,6’ya çıkarmayı başaran Abdi İbrahim’in bu rakamı 2011’de %8’e yükseltmeyi hedeflediğini ayrıca, sektörden ve Türkiye ekonomisinden daha hızlı büyümeyi planladıklarını belirtiyor.
Şirketin yatırım programında onkoloji ve sefalosforin pazarının öncelikli olduğunu belirten Başkan Nezih Barut “Sektördeki liderliğini yüksek yatırım rakamlarıyla pekiştiren kuruluşumuzun 1990-2009 dönemine ait toplam yatırım bedeli 240 milyon dolardır. 2011 için öncelikli hedefimiz onkoloji ve sefalosforin tesisleri kurmak yönünde olacak. “ dedi.
TÜRK İLAÇ SEKTÖRÜNDE YENİLİK VE GELİŞİMİN ÖNCÜSÜ
Dünyanın en büyük 100 ilaç şirketi arasında yer almayı başaran ilk Türk şirketi olan Abdi İbrahim, sektöre kazandırdığı büyük yenilikler ve katma değerle de her zaman adından söz ettirmeyi başarıyor: Türk ilaç sektörünün en önemli Ar-ge Merkezi, en yüksek kapasiteyle çalışan Üretim Tesisleri ve en ileri teknolojiyle donatılmış Lojistik Merkezine sahip olan Abdi İbrahim araştırma ve geliştirme faaliyetlerine toplam satışın %4’ü gibi -Türkiye’de başka hiçbir ilaç şirketinin sahip olmadığı- büyük bir pay ayırıyor.
Ar-Ge çalışmalarıyla sektördeki liderliğini ve uluslararası saygınlığını her gün biraz daha pekiştiren Abdi İbrahim’in CEO’su Candan Karabağlı konu hakkında “Her şey ürünlerimizin kalitesiyle başlıyor. Kalitemizle ne kadar gurur duysak az. Üretim Tesislerimizde, bu yıl hem Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığından, hem de aradığı kusursuzluk ve sıkı sağlık standartlarıyla tanınan Alman Sağlık Bakanlığından sıfır hatayla GMP sertifikası aldık. Yetkililerden dünya çapındaki teknolojimiz ve yaptığımız ciddi yatırımlar için övgü dolu sözler işittik. Hepimizin sağlığıyla doğrudan ilgili olan iş güvenliği denetimlerini başarıyla geçtik. Kalite süreçlerimizi modern bilgisayar ortamlarında yürütmeye başladık. Yani, kalitemiz hem yerli hem dünya çapındaki otoritelerce tekrar tekrar onaylandı.” diyor.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı