Basın Bültenleri

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim’in, 100. yıl kutlamaları kapsamında önce İstanbul’da, ardından Ankara’da sanatseverlerle buluşturduğu Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi veda etti.
Abdi İbrahim’in katkılarıyla Türk sanatseverlerin beğenisine sunulan Van GoghAlive Dijital Sanat Sergisi, ziyaretçilerine canlı bir ışık, renk ve ses senfonisi sunarak ‘unutulmaz bir deneyim’yaşattı. İstanbul’da 157.000, Ankara’da 58.000 ziyaretçiyle buluşan Van GoghAlive, Türk sanatseverlere Ankara Cern Modern’de veda etti.
Beklenenin üzerinde ziyaretçi sayısına ulaşan her iki kentteki sergide, dâhi ressam Van Gogh’un    1880-1890 yılları arasındaki çalışmaları ve deneyimlerinden oluşan coşkulu ve canlı detaylara sahip yapıtları; dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine, tavana yansıtıldı. 3.000’in üzerinde dijital imaj ile Van Gogh’un en ünlü eserleri, projektörlerden aynı anda akıp zengin surround ses sistemiyle güçlü bir klasik müzik eşliğinde senkronize edilerek, ziyaretçinin etrafını saran, unutulmaz bir gösteri ziyafeti sundu.
100 yıldır ‘tıbba ve insanlığa hizmet’ misyonuyla faaliyet gösteren, Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim’in 100. yıl kutlamaları kapsamında Türkiye’ye getirilen Van GoghAlive7’den 70’e tüm sanatseverlere, alışılmış müze anlayışının dışında bir deneyim yaşatmış oldu.
Abdi İbrahim yetkilileri, Van GoghAlivebenzeri yenilikçi ve farklı sergilerle önümüzdeki dönemde de Türk sanatseverle buluşmak istediklerini dile getirdiler.
 
Sosyal medya entegrasyonu büyük ses getirdi
Türkiye’ye geldiği günden itibaren İstanbul ve Ankara’nın sosyal hayatına farklı bir renk getiren Van GoghAlive  sosyal medyada da birçok renkli yarışma ve uygulama gerçekleştirdi. Abdi İbrahim’in Facebook ve Twitter sayfalarını takip edenler kamuoyunda büyük ses getiren sergi için ücretsiz bilet kazanma fırsatı yakalarken, Facebook ve Twitter  hesaplarından sergi ile ilgili güncel bilgileri de takip etme olanağı buldu. Van Gogh’un en bilinen eserleri arasındaki farkları bulmaya ve puzzle uygulamalarına yönelik olarak Facebook’ta düzenlenen 4 hafta süren 2 yarışmada özel olarak tasarlanan hediyeler gönderildi. Büyük ses getiren kampanya süresince çok sayıda sanatsevere ulaşıldı.
 
Türk sanatseverler Van GoghAliveı sevdi
Türk sanatseverlerden tam not alan ve yaklaşık 217 bin kişinin ziyaret ettiği Van GoghAlive’ın İstanbul ayağının ardından yapılan etki araştırması serginin başarısını kamuoyu nezdinde de onayladı. Araştırma sonuçlarına göre; ziyaretçilerin %93’ü sergiyi beğendiğini ifade ederken %94’ü de sergiyi başkalarına tavsiye ettiği, ziyaretçilerin %99’unun ise Abdi İbrahim’in bu tarz sergilere devam etmesi yönünde görüşlerini bildirdiği ifade edildi. Dahi ressam Van Gogh’un en ünlü eserlerini, 3.000’in üzerinde dijital imajla çerçevenin içinden çıkaran ve izleyicilerine klasik müze gezisinin çok ötesinde bir deneyim yaşatan sergi sanatseverlere resim, müzik ve edebiyatı harmanlayarak sundu.
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı