Basın Bültenleri

Türkiye ilaç sanayisinin lideri Abdi İbrahim, dünyanın sayılı biyoteknolojik monoklonal antikor üreticisi Celltrion ile bir anlaşma imzaladı.
ABD FDA onaylı yüksek teknolojili üretim tesislerine ve seçkin bilim adamlarına sahip Koreli Celltrion firması, dünya çapında pek çok önemli ilaç şirketiyle stratejik iş birliği yapıyor. Abdi İbrahim bu anlaşma ile Türkiye onkoloji pazarında ses getirecek bir girişim gerçekleştirdi.
IMS 2008 yılı verilerine göre Türkiye’de onkoloji pazarı 700 milyon Dolar değerinde olup monoklonal antikorlar ise 250 milyon Dolarlık bir pazar hacmine sahiptir. İlk etapta, imzalanan bu anlaşma ile Abdi İbrahim, çeşitli onkolojik hastalıkların tedavisinde etkin biyobenzer monoklonal antikorlar ile onkoloji pazarında yer alacak. Geliştirilen bu ürünler referans monoklonal antikor ilaçların benzeri olup, kabul edilmiş Avrupa (EMEA) ve Amerikan (FDA) standartlarındadır.
Son yıllarda Türkiye’de sağlık ekonomisine katkı sağlamak için yapılan düzenlemeler kapsamında, biyobenzer ürünler konusuna özel bir önem veriliyor.
Dünyanın en büyük ilk 100 ilaç şirketi arasında yer alan Abdi İbrahim, önümüzdeki dönemlerde biyobenzer ürünler ile onkoloji pazarında varlığını yoğun bir şekilde hissettirerek, bu alanda da öncü olmaya devam edecek.
Monoklonal Antikor ve Biyobenzer Hakkında
Monoklonal antikorlar doğrudan hedef hücreye yönelik tedavi uygular. Böylelikle hastanın bağışıklık sistemini uyararak Malign (habis) tümör hücrelerine hücum eder ve özel hücre reseptörlerini bloke ederek tümör hücresinin büyümesini engeller. Bu yolla etkin ve güvenilir tedavi sağlar.
Biyobenzer ilaçlar, biyolojik referans ürünlerin benzeridir.
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı