Basın Bültenleri

Bir asrı geride bırakmanın gururunu yaşayan Abdi İbrahim’in, yüzüncü yıl kutlamaları kapsamında Türk sanatseverlerle buluşturduğu Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi; İstanbul’daki son günü olan 15 Mayıs’tan sonra Ankara’daki ziyaretçilerini bekliyor olacak.
Ziyaretçilerine yönelik kamuoyu araştırmasıyla serginin beğeni düzeyini ölçen Abdi İbrahim, Van Gogh Alive’ın başarısını Türk halkı nezdinde onayladı.
10 Şubat’ta açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın yaptığı Van Gogh Alive, açıldığı günden itibaren ziyaretçi akınına uğradı. 150.000’i geçkin ziyaretçiye ulaşarak sanatseverler tarafından büyük ilgi gören Van Gogh Alive, 15 Mayıs’ta İstanbul’daki kapılarını kapattı.
Pazartesi günleri kapalı olan sergi ziyaretçilerine daha fazla unutulmaz anlar yaşatmak için, sergi kapanışından 1 gün önce, 14 Mayıs Pazartesi gününe özel olarak İstanbul Karaköy Antrepo 3’te ziyaretçilerini ağırladı.
Sergi esnasında ziyaretçilerinin beğeni düzeyini ölçmek üzere bir kamuoyu araştırması da yapan Abdi İbrahim, Türk sanatseverlerden tam not aldı.
Araştırma sonuçlarına göre; Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi ziyaretçilerinin %93’ü sergiyi beğenirken, %94’ü sergiyi başkalarına tavsiye etti. Sergi ziyaretçilerinin %99’u ise Abdi İbrahim’in bu tarz sergilere devam etmesi yönünde görüşlerini bildirdi.
Van Gogh’un en ünlü eserlerini bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta sunan Van Gogh Alive’ın İstanbul’dan sonraki durağı ise Ankara olacak. Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim’in 100. yılı onuruna Türkiye’ye getirdiği sergi, 15 Ekim-30 Aralık tarihleri arasında ise Ankara Cer Modern'de ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.
 
Abdi Ibrahim_VanGogh sergi kapanis
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı