Basın Bültenleri

Gücünü insana verdiği değerden alan Abdi İbrahim’in, yüzüncü yılı kutlamaları kapsamında İstanbul’un ardından Ankaralı sanatseverlerle bir araya getirdiği Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi Başkent’teki ikinci ayını tamamladı. İki ayda toplam 40 bin Ankaralı sanatsever, Van Gogh’un eşsiz eserlerini yepyeni bir formatta deneyimleme fırsatı yakaladı.
Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim’in 100’üncü kuruluş yıldönümü vesilesiyle Ankaralı sanatseverle buluşturduğu, dünyanın en büyük ressamlarından biri olarak kabul edilen Van Gogh’un eserlerini bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta sunan Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi İstanbul’dan sonra Başkent’te de büyük ses getirmeye devam ediyor.
16 Ekim tarihinde Ankara Cern Modern’de açıldığı günden itibaren sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi, iki ayın sonunda öğrencilerin, öğretmenlerin ve basının da bir parçasını oluşturduğu toplam 40 bin ziyaretçiyi ağırladı.
Sosyal medyada sürpriz uygulamalar
Ekim ayından itibaren Ankara’nın sosyal hayatına farklı bir renk getiren Van Gogh Alive,  sosyal medyada da renkli yarışma ve uygulamalara ev sahipliği yapıyor. Abdi İbrahim’in facebook ve twitter sayfalarını takip edenler kamuoyunda büyük ses getiren sergi için ücretsiz bilet kazanma fırsatı yakalıyor. Ayrıca Abdi İbrahim facebook ve twitter  hesaplarından sergi ile ilgili güncel bilgiler takip edilebiliyor.
Van Gogh’un en bilinen eserleri arasındaki farkları bulmaya yönelik olarak Facebook’ta düzenlenen ve 4 hafta süren yarışmada ise toplam 100 kişiye yarışma için özel dizayn edilen hediyeler gönderildi. Kampanya süresince yaklaşık 7 milyon kişiye ulaşıldı.
facebook.com/abdiibrahimilac
twitter.com/abdiibrahimilac
Bugüne kadar deneyimlenmemiş yepyeni bir format
Van Gogh Alive Dijtal Sanat Sergisi, sanat, bilim ve teknolojiyi yenilikçi bir şekilde harmanlayarak Abdi İbrahim’in 100 yıllık bakış açısını yansıtıyor. Sergi, izleyiciyi alışılageldik müze kavramının ötesine geçirerek, Van Gogh’un en ünlü eserlerini bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta, resmin hikayesinin içinde bir yolculuğa çıkarıyor.   
Tek bir hikayeye odaklanan çarpıcı bir sanat ve teknoloji füzyonu olan Van GoghAlive, geleneksel sanat, multimedya görüntü teknolojisi ve sinematografik yönetmenliğin eşsiz bir birleşimiyle; cezbeden, eğiten ve eğlendiren alternatifsiz bir deneyim sunuyor.
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
© 2016-2018 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Murat Yaycı