Haberler

ABDİ İBRAHİMLİLER DÜNYA KALP GÜNÜ’NE DİKKAT ÇEKTİ

‘KALBİNİZİ İYİLEŞTİRİN, İÇİNDE SEVDİKLERİNİZ VAR’

 

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim’in çalışanları, kalp hastalıkları ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla kutlanan Dünya Kalp Günü’nde bir araya gelerek kalp sağlığına dikkat çektiler. 29 Eylül Cuma günü ‘Kalbinizi iyileştirin, içinde sevdikleriniz var’ temasıyla Maslak’taki Abdi İbrahim Tower’da düzenlenen etkinlikte, Kardiyoloji ekibinin önderliğinde kalp şeklindeki kırmızı balonlar Abdi İbrahim çalışanları tarafından gökyüzüne bırakıldı. Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü ise bu günde kalp hastalıklarına dikkat çekerek konuyla ilgili bilgiler paylaştı.

 

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, 29 Eylül Dünya Kalp Günü kapsamında Abdi İbrahim Tower’da bir etkinlik düzenledi. Geleneksel hale gelen ve Abdi İbrahim çalışanlarının katıldığı etkinlikte 300 adet kalp şeklinde kırmızı balon, günün önemine vurgu yapmak adına gökyüzüne bırakıldı. 

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü tarafından aktarılan bilgilere göre, değişen yaşam şartları dolayısıyla kalp hastalıklarıyla karşılaşma yaşı düşüyor. Teşhis yöntemlerinin gelişmesine bağlı olarak, kalp hastalıklarının önlenmesinin veya aza indirilmesinin mümkün olduğu belirtiliyor. Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, yaşam kalitesini ciddi biçimde etkileyen göğüs ağrısı, kalp krizi ve kalp yetmezliği gibi hastalıkların kişinin yaşam süresini ve kalitesini etkilediğine de dikkat çekiyor.

Türkiye İstatistik Kurumu 2015 verilerine göre ölüm nedenleri incelendiğinde, kalp damar hastalıklarının son 4 yıldır ilk sırada yer almaya devam ettiğini vurgulayan Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, ölümlerin yaklaşık yüzde 50’sinin kalp krizi ve göğüs ağrısına bağlı olarak gerçekleştiğini belirtiyor. Kalp hastalığına bağlı ölümlerin her geçen yıl arttığına işaret eden Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, kalp sağlığının korunması için bireysel olarak hayat şartlarında yapılabilecek basit değişikliklerle risklerin azaltılabileceğinin altını çiziyor.

Abdi İbrahim çalışanları Kalp Sağlığı İçin Pedal Çeviriyor

Abdi İbrahim çalışanları 29 Ekim Dünya Kalp Günü kapsamında Türk Kalp Vakfı ve Bisikletliler Derneği tarafından gerçekleştirilen bisiklet turuna da destek veriyor. 1 Ekim Pazar günü, 1000 adet kalp şeklinde balon bisiklet turunda da uçurularak kalp sağlığına dikkat çekilecek.

Kalp hastalıkları önlenebilir hastalıklardır

  1. Hareket edin. Merdiven çıkın, açık havada yürüyün veya koşun, bisiklete binin.
  2. Kalp sağlığına iyi gelen besinler tüketin. Fazla yağlı, fazla karbonhidratlı ve endüstriyel gıdalardan uzak durun.
  3. Sigara ve alkol kullanımına son verin.
  4. Düzenli aralıklarla kan değerlerinizi ölçtürün. Düzenli takip, farkındalığımızın artmasına katkı sağlayacaktır.
  5. Stres, kalp sağlığını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Stresten uzak kalın, daha sosyal bir yaşantıyı tercih edin.

 

SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI YAN ETKİ BİLDİR
© 2016-2019 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Recep Erşahin