Uluslararası Alanda Gücüne Güç Katıyor

Abdi İbrahim’in en büyük hedeflerinden biri, büyümesini uluslararası pazarlarda da sürdürerek önemli bir küresel oyuncu olmaktır. Şirket, yurt dışı faaliyetlerinde Kazakistan, Cezayir, Irak, Gürcistan, Azerbaycan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Portekiz, Katar, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri ve gibi stratejik pazarlarda yeni ürünler ve teşkilatlarıyla büyümesini artırmaktadır. Diğer ülkelerde ise ürün ve portföye odaklanmasıyla ülkelerin satış büyüklüklerini artırmayı hedeflemektedir. Abdi İbrahim, Avrupa ve Kanada başta olmak üzere tüm dünyadaki lisans satış faaliyetleriyle ihracat rakamını yükseltmektedir.

Şirket, satış ve pazarlama organizasyonu bulunan Türkiye dışındaki 12 ülkede 580 kişiye ulaşan saha ve merkez ofis kadrosuyla büyümeyi sürdürmektedir.
 
İş Birlikleri Artıyor

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi şirketi Abdi İbrahim, her yıl bulunduğu ülkelerde gücünü artırmaktadır. Dünya çapındaki referans ürünlerle ilgili Abdi İbrahim’in bulunduğu farklı coğrafyalarda, satış & pazarlama ve üretim iş birlikleri yapılmaktadır. Her yıl bu iş birliklerine yenileri eklenmektedir.

Uluslararası pazarlardaki büyüme politikalarına uygun olarak Kanada, Avrupa, BDT ülkeleri, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da varlığını güçlendirmek isteyen Abdi İbrahim, dünyanın önde gelen ilaç firmaları Sanofi, Mylan, Sandoz gibi firmalarla farklı ürünlerin pazarlanmasıyla ilgili lisans anlaşmaları imzalamıştır. 

Abdi İbrahim, 2012 yılında Kazakistan’da kurduğu Abdi İbrahim Global Pharm (AİGP) çatısı altında hayata geçirdiği, ülkenin en modern üretim tesisinde üretimlerine başlamış ve devletin satın alma kurumu olan SK Pharmacy ile yaptığı anlaşma kapsamında diyabet ve hepatoloji alanındaki ürünlerinde pazarın uzun dönemli olarak tek tedarikçisi olmuştur. Böylece ilk kez Türkiye dışında ilaç üretimini başlamış ve Kazakistan’dan da çevre ülkelere ilk ihracat 2016 senesinde gerçekleştirilmiştir. Bu ihracatın yıllar itibariyle artması planlanmaktadır.

Abdi İbrahim, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarındaki faaliyetlerini de artırmayı amaçlamaktadır. Şirket bu doğrultuda, 2014’te Suudi Arabistan’da Abdi İbrahim ürünlerinin üretim, satış ve pazarlamasıyla ilgili stratejik iş birliği anlaşması yapmıştır. Aynı yıl Cezayir’deki etkinliğin de artırılması için, ülkenin önde gelen firmalarından Remede Pharma ile ortaklık anlaşmasına imza atılmıştır. Bu iş birliğiyle Abdi İbrahim Remede Pharma (AİRP) kurularak ülkedeki ilaç sektörünün en modern fabrika yatırımına başlanmıştır. 2017’de faaliyete girecek tesis ise üretim alanında önemli gelişmelerin başlangıcı olacaktır. Diğer taraftan yine Cezayir’de ilk biyobenzer ürün ruhsatı 2015 senesinde alınmış, 2016 senesinde ise lansmanı yapılmıştır.

Avrupa’daki faaliyetlerine Portekiz’de kurulu Abdi Farma firmasıyla devam eden Abdi İbrahim, Alzheimer, PAH, kronik ağrı, kemik erimesi, astım, parkinson, diyaliz hastalarındaki sekonder hiperparatiroidizm tedavisinde kullanılan birçok ilacı ile Portekiz, Almanya, Hollanda, İspanya, İtalya, Fransa, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Bulgaristan başta olmak üzere tüm AB ülkelerinde de dokunduğu hayatları iyileştirmeye devam etmektedir. 

Abdi İbrahim, önümüzdeki dönem de Avrupa pazarındaki faaliyetleri ile mide ve kalp sağlığı alanında pazara vereceği ve klinik çalışmaları devam eden inovatif kombinasyon ürünleri ve solunum alanında pazara vereceği ve ilk eşdeğer olmayı hedeflediği iki ürünü ile büyümeye devam edecektir.


Abdi İbrahim'in Uluslararası Pazarlar Portföyü İlk Etapta 4 Ana Bölgede Toplanmıştır:

Harita

Ulkeler
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI YAN ETKİ BİLDİR
© 2016-2019 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Recep Erşahin