YETENEK YÖNETİMİ

Abdi İbrahim olarak Strateji 2025 ışığında geleceğe hazırlanırken “İyi” bir takımla çalışmanın önemine inanıyoruz. İşe alımda doğru yeteneklerin kuruma çekilmesi, mevcut yeteneklerimizin elde tutulması, geliştirilmesi ve geleceğe dönük yedekleme çalışmaları için Ocak 2015’ten bu yana sürdürdüğümüz Yetenek Yönetimi projemiz ile şirkete özel süreçlerimizi tanımladık ve yürütmeye devam ediyoruz.

Bu süreçler çerçevesinde ‘Ailedeyim Oryantasyon Programı’ ile yeni başlayan çalışanlarımızın işe ve kültüre hızlı adaptasyonunu sağlamayı, ‘Hedeflerle Yönetim’ süreciyle kurumu uzun vadeli hedeflerine ulaştırmak için her bir çalışanımızın buna nasıl destek vereceğini belirlemeyi, ‘Yetkinlik Değerlendirme’ çalışmalarıyla başarıyı getirecek davranışları değerlendirmeyi, ‘Geri bildirim ve Gelişim Planlama’ süreçleriyle her çalışanımıza ayna tutmayı ve gelişimini destekleyecek planı hazırlamayı, ‘Akademi’ çözümleriyle eğitim imkanları sunmayı, ‘Ücret ve Prim Yönetimi’ çalışmalarıyla ise performansı ayrıştırmayı ve ödüllendirmeyi hedefliyoruz.

Bir döngü olarak devam eden bu süreçlerin ardından her yıl, sürdürülebilir performansa sahip çalışanlarımızı potansiyel ve performans olmak üzere 2 boyutta değerlendiriyoruz. Komiteler tarafından geleceğe dair potansiyeli de olumlu değerlendirilen çalışanlarımız Geleceğin Lider Adayları’ndan biri oluyor. Geleceğin Lider Adayları’na sunduğumuz hızlandırılmış bir gelişim planıyla onların geleceğe uzanan kariyer yolculuklarına katkıda bulunuyoruz.