Sürdürülebilirlik 

Türk ilaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim, hayatları iyileştirme misyonu ile faaliyetlerini sürdürürken, daha yaşanabilir bir dünyaya katkı sağlamak için sürdürülebilirlik çalışmalarını önceliklendiriyor.

Sürdürülebilirlik alanında öncü çalışmalar gerçekleştiren Abdi İbrahim, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren İstanbul Esenyurt Üretim Kompleksi’mizde bulunan tüm üretim tesislerindeki enerji ihtiyacını güneş ve rüzgar enerjisi santrallerinden karşılayarak, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya başladı.

Yenilenebilir enerji hamlesinin yanında, su verimliliği konusunda da önemli bir başarı elde eden Abdi İbrahim, bu kapsamda, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC) girişimi olan CEO Water Mandate destekçileri arasında yer alan ilk Türk ilaç şirketi oldu. Abdi İbrahim, bu girişimin imzacısı olarak, sürdürülebilir su politikaları ve uygulamalarını küresel ölçekte bir taahhüt ile destekleyecek, su kullanım değerlerimizi Water Mandate insiyatifinin uygun gördüğü kriterlere göre hazırlayarak, yıllık olarak raporlayacak.

Abdi İbrahim, Türk ilaç sektöründe birçok ilki başarmış olmanın verdiği güvenle, sürdürülebilirlik alanında attığı adımlarla gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakabilmeyi ve başta ilaç sanayi olmak üzere tüm Türk şirketlerine ilham vermeyi hedefliyor.

SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI YAN ETKİ BİLDİR
© 2016-2019 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Recep Erşahin