Şimdi Abdi İbrahim Alzheimer'ın Sesi mobil uygulamasını mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

IOS

Android
Alzheimer hastalığı (demans), halk arasında bunama olarak da bilinen ilerleyici bir sinir sistemi hastalığıdır.  Alzheimer hastalığı, unutkanlıkla başlayan ve yavaş yavaş ilerleyerek hastaları çevresinden ve kendinden uzaklaştıran bir hastalıktır. Unutkanlıkla beraber hastalar el becerilerini kaybeder ve günlük işlerini yapamaz hale gelir. İlerleyen dönemlerde hasta, yatağa bağımlı hale gelebilir.

Alzheimer hastalığı sıklığı, yaşlanma ile artar. Hastalığın belirtileri genellikle 50 yaşından sonra başlar. 65 yaşın üzerinde görülme sıklığı %1’dir. Tüm dünyada en sık görülen dejeneratif sinir sistemi hastalığıdır. 

Alzheimer Hastalığı Tedavisi


Alzheimer hastalığının kesin bir tedavisi yoktur. Ancak tedavi konusundaki çalışma ve gelişmelerde durum karamsar değildir. 1990′ların sonundan itibaren hastalığın tedavisinde kullanılan 4 önemli ilaç piyasaya çıkmıştır. Bu ilaçlar, erken dönemde kullanıma başlanırsa etkili olmaktadır. Son yıllarda yaşam tarzının, metabolizmanın, zihinsel ve fiziksel egzersizlerin hastalığın başlangıç yaşını yıllarca geciktirilebildiği gözlemlenmiştir.
 
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI YAN ETKİ BİLDİR
© 2016-2019 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Recep Erşahin