Abdi İbrahim İyilik Peşinde

Toplumsal yatırım programımız çatısı altında yer alan gönüllülük projelerimizle hayatları ve geleceği iyileştirmek için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Bu kapsamda interaktif proje geliştirme, proje yazma yetkinliği gibi çeşitli atölyelere katılan Abdi İbrahimliler danışmanlık ve mentorluk desteği de alarak toplumsal sorunların iyileşmesine katkıda bulunan pek çok proje geliştirdi. Bu atölyelerin sonucunda hayata geçirilmek üzere iki adet proje belirlendi: Gezegenin Yıldızları ve Patİzinde.

Gezegenin Yıldızları

Gezegenin Yıldızları projesiyle ortaokul 5. sınıf düzeyindeki öğrencilerin okullarında ve yaşadıkları toplumda, çevre ve gezegenin sorunları üzerine farkındalık kazanmalarını ve bu bilinçle ilerlemelerini amaçlıyoruz. 2021-2022 eğitim döneminde Türkiye’de 4 ilde seçilen 5 pilot okulda projenin ilk uygulamasını yaptık. 5. sınıf düzeyindeki 800’e yakın öğrenci ile iklim değişikliği, suyu koruma, atık yönetimi üzerine interaktif atölyeler gerçekleştirdik. 39 aktif gönüllüsü bulunan ve birinci dönemini başarıyla tamamlayan projemizde, ikinci dönemde Türkiye çapında devam etmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.

Patİzinde

Patİzinde projesiyle sokak hayvanlarının beslenmesi, sahiplendirilmesi, yaşam kalitelerinin iyileştirilmesi ve Abdi İbrahimlilerin de bu konuda farkındalık kazanmasını hedefliyoruz. İlgili derneklerle iş birlikleri yaparak farkındalık buluşmaları organize ediyor, “patili bir dostla yaşamak” üzerine eğitimler düzenleniyor, kurum içinde sahiplendirme duyuruları yapıyor, barınak ziyaretleri gibi etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Patİzinde ile ilk dönemde 4 patili cana yuva bulduk. ♥