ABDİ İBRAHİM DERSTE

Bahçeşehir Ünivesitesi ile yaptığımız iş birliği doğrultusunda ‘Markalı Dersler’ kapsamında Pazarlama ve Medikal ekibimiz 2013 yılından beri ‘Kısıtlı Pazarlarda Pazarlama’ programı lisans dersini yürütüyor.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileriyle gerçekleştirdiğimiz Kariyer & Gelişim dersi ve 360 Derece Endüstriyel Eczacılık dersi ile Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz Endüstriyel Eczacılık dersi kapsamında "Bunlar Okulda Öğretilmiyor" teması altında, öğrenci arkadaşlarımızı kariyer yolculuklarına değer katabilecek konular üzerinden şekillendirdiğimiz bir müfredat ile bir araya getiriyoruz. Bu derslerle iş hayatında edindiğimiz tecrübelerimizi öğrencilerle paylaşma imkânı bulurken, öğretim üyesi olarak programda yer alan çalışanlarımız da öğrencilerle buluştukları ortamların kendilerini çok geliştirdiğini ifade ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği'nin kurduğu BÜMED Akademi iş birliğiyle İlaç Sektöründe Ürün Müdürlüğü Sertifika Programı'nı hayata geçirdik. İlaç sektörünün 360 derece bir bakışla aktarılacağı bu programda; sektör dinamiklerini oluşturan pazarlama stratejisi ile tanıtım faaliyetleri Abdi İbrahim'in tecrübeli isimleri tarafından kariyerini ilaç sektöründe pazarlama alanında devam ettirmek isteyen ya da bu alanı derinlemesine öğrenmek isteyen katılımcılarla paylaşılacak.

Ege Üniversitesi’nin bir iştirakı olan laboratuvarda Abdi İbrahim bordrosunda yer alan 6 doktora öğrencisi Abdi İbrahim için ürün geliştirme üzerine çalışmaya devam ediyor. Bu iş birliği, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirme değerimize hizmet etmekle birlikte, projenin sonunda Abdi İbrahim için yüksek yetkinlikte insan kaynağına sahip olmayı hedefliyoruz.

TÜBİTAK 2244 Projesi kapsamında, Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde akademik kariyeriyle iyileştirme yolcuğuna çıkmak isteyen doktora öğrencilerini TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı ile buluşturuyoruz. Böylelikle; program katılımcıları, doktora sürecinde araştırma bursu alırken mezuniyet sonrası Abdi İbrahim’de çalışmaya da hak kazanmış oluyor.