ABDİ İBRAHİM TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ

Abdi İbrahim’in kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, asli faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır. Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturan gönüllülük projeleri ile destek, farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Dokunduğu hayatları ve geleceği iyileştirme yolunda çalışmalarını sürdüren Abdi İbrahim’in “Hayatı İyileştirenler Takımı”, çeşitli gönüllülük projelerine imza atmaktadır. Abdi İbrahimliler; destekleme, yardım, farkındalık yaratma gibi amaçlar etrafında çevrelenen projeler ile, hem iş dışında bir arada olabilmekte hem de önemli kampanyalara birlikte imza atmanın hazzını yaşamaktadır.

Sultan II. Bayezid Edirne Darüşşifası’nı iyileştirme sürecinde Abdi İbrahimlilerin de payı var…

1,5 yıl süren iyileştirme çalışmaları sonucunda 2015 yılı Mayıs ayında ziyaretçilere açılan Edirne Daruşşifası’nın iyileşme öyküsünde Abdi İbrahim İyileştirenler Takımı’nın da katkısı büyük. Bu proje için bir araya gelen 100’den fazla Abdi İbrahim gönüllüsü, hem çevre düzenlemesi hem de genel organizasyon çalışmalarında görev aldı.

Hayatı İyileştirenler Takımı olarak 38. Avrasya Maratonu’nda iyilik peşinde koştuk...

38. Avrasya Maratonu’nda koşarak, cezaevinde anneleriyle büyümek zorunda kalan çocukların eğitimi için başlatılan İçerde Çocuk Var Projesi’ne destek olduk.

İçerde Çocuk Var projesi için maratonda koşarak topladığımız 71.000 TL bağış ile aynı proje için koşan firmalar arasında birinci olurken, Adım Adım Platformu bünyesinde farklı STK’lar için koşan diğer firmalar arasında da rekor bağış toplayan ilk 10 firma arasında yer aldık. Toplanan bağışlar ile Adana Karataş Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki çocukların bir kreşi olabilecek.

Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı bünyesinde gerçekleştirilen İçerde Çocuk Var Projesi; “eğitim ve çocuk” diyerek bütün çocukların eşit eğitim haklarına sahip olması gerektiğini savunarak ilerliyor. Anneleri hükümlü olan ve hapishanede büyüyen çocuklar için hayata geçirilen bu proje, Türkiye'de bulunan Kadın Ceza İnfaz Kurumları bünyesindeki 500 kadar çocuğun eğitim ve eğitim gördükleri alanlardaki fiziki koşullarını iyileştirmek için oluşturulmuştur.

LÖSEV’e oyuncak bağışı kampanyası…

Abdi İbrahim Hayatı İyileştirenler Takımı olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda LÖSEV’deki çocukların yüzünü gülümsetecek bir sürpriz hazırladık. Abdi İbrahim Tower ve üretim tesislerimizde kurduğumuz kumbaralarımızda topladığımız oyuncakları, LÖSEV’deki çocuklara hediye ettik. Gönüllü ekip oyuncakların düzenlemesi ve paketlemesini birlikte yaparak LÖSEV’e teslime kadarki süreci birlikte yaşadı.

Okullara kitap gönderimleri gerçekleştiriyoruz…

Abdi İbrahimliler yılın belirli zamanlarında ve özellikle okul başlangıç dönemlerinde kendilerinde biriken kitapları toplar ve Türkiye’deki okullara gönderir. Abdi İbrahim geleceğimiz olan çocukların daha çok okuduğu bir dünyanın ne kadar önemli olduğunu bilir ve bu faaliyetini tekrarlar.

Türk Kızılayı işbirliğinde kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenledik...

Kök hücre ve kan bağışı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Türk Kızılayı ile işbirliği yaptık. 2016 yılı Mart ayında düzenlediğimiz kampanya ile Türk Kızılayı tarafından Abdi İbrahimlilere bilgilendirme seminerleri verildi. Kan ve kök hücre bağışı ile ilgili doğru bilinen yanlışların ele alındığı seminerler sonrası, Abdi İbrahimliler gönüllü olarak kök hücre ve kan bağışı yaparak, başka hayatların iyileşmesi için umut oldular.

Foto Galeri